1 czerwca uczniowie klas 1–3 wybrali się do Parku Miejskiego oraz na promenadę Jeziora Miejskiego, gdzie uczestniczyli w akcji „Czytanie na Polanie”.
Korzystając z uroków pięknej pogody, zaprosiliśmy dzieci do wspólnego czytania pod chmurką. Na kocach, matach w cieniu drzew, powstała wyjątkowa przestrzeń pełna książek. Dzieci czytały sobie nawzajem, słuchały czytających nauczycieli oraz dzieliły się swoimi książkowymi zainteresowaniami.
Spotkanie było doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych i odkrywania radości płynącej z kontaktu z książką.
Akcja „Czytanie na Polanie” pokazała, że czytać można wszędzie – również na trawie, wśród zieleni i w atmosferze wspólnej zabawy.
