^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

14.01. klasę 1 odwiedziła pani Aleksandra Schoen - Kamińska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Pile, SuperBelfer laureatka Wielkopolskiego Nauczyciela Roku 2017.

Lekcja z Makey Makey prowadzona przez panią Olę wzbudziła w uczniach wielki zachwyt i zdumienie, gdyż okazało się, że dotykając osobę lub żelki wydobywa się dźwięk.

Zajęcia były tak udane, że uczniowie nawet nie usłyszeli dzwonka kończącego lekcję.

W świąteczną atmosferę wprowadziła nas klasa VI, która wykonała Jasełka pod opieką ks. Radka
 

W okresie przedświątecznym uczniowie klas 1-5 mieli okazję na zajęciach informatycznych odkryć swój talent artystyczny rysując w programie paint kartki świąteczne. Twórczość uczniów zaskoczyła ich samych J, gdyż kartki okazały się cudowne, a życzenia przemyślane płynące z serca.  

Każde dziecko zna tę datę - 6 grudnia-  i wszyscy czekają tego dnia na odwiedziny Mikołaja. Bo któż nie lubi dostawać prezentów? Dzieci piszą do niego listy z prośbami, dorośli chociaż nie chcą się do tego przyznać, też mają nadzieję, że coś i dla nich się znajdzie w worku.

Uczniowie klas 1- 3 z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do spotkania Mikołaja. Podczas zajęć wykonywały przeróżne zadania m.in. związane z programowaniem – Photonem,  a także wysłuchały opowieści o Biskupie Mikołaju, rozwiązywały krzyżówki… no i oczywiście otrzymały prezenty.

Społeczność szkolna Zespołu Szkół Katolickich odpowiedziała na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej, których zachęcał wszystkie szkoły do udziału w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Nasza szkoła przygotowała własnoręczne kartki świąteczne, które przekazała samotnych i chorym mieszkańcom Złotowa przez ks. Radka, opiekuna duchowego naszej szkoły.  Cieszymy się, że ten sposób mogliśmy zainteresowanie osobom starszym.

Kolejny raz Samorząd Uczniowski naszej szkoły spisał się na medal. Tym razem jego członkowie przygotowali szkolne Mikołajki. Oprócz bardzo ciekawego quizu na temat Św. Mikołaja - biskupa jak i brodatego pana w czerwonej czapce z workiem prezentów, odbył się Mikołajowy Pokaz Mody. Na wybiegu zaprezentował się m.in. Mikołaj-bokser, Mikołaj z Hawajów, Mikołaj-raper i wielu innych niezwykłych Mikołajów ;)

 

 

  

-->