„Wiem ile chcę” to ogólnopolski program , w którym uczestniczyło 20 placówek szkolnych z całej Polsk. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej. Głównym zadaniem było opracowanie oryginalnych pomocy dydaktycznych, które będą mogły być wykorzystane przez innych nauczycieli i ich uczniów.
Projekt realizowany przez Fundację Marchewkowe Pole we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.
Uczniowie klasy 3 pod kierunkiem pani Jolanty Wiśniewskiej wykonali grę planszową pt . „Płacisz czy wymieniasz?”.
Naszą pracę można zobaczyć w poniższym linku
Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, uczniowie klas IV-VII spotykają się na zajęciach kółka historycznego. Tematyką tegorocznych zajęć jest Krajna. Uczniowie poznali już położenie naszego regionu, związane z nim legendy i symbole, a ostatnio kulinaria Krajny. Dzieci wybrały się też na przyrodniczą wycieczkę, aby poznać krajeńską florę i faunę.
Piękną złotą polską jesień uczciliśmy wesołym balem, przygotowanym przez Samorząd Uczniowski dla klas I-III. Były kolorowe dekoracje, jesienne oraz dyskotekowe przeboje, mnóstwo ciekawych zabaw oraz piękne przebrania uczestników balu.
Odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego" rozpoczęliśmy uroczysty apel z okazji 103. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym samym, kolejny już raz, wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji #DoHymnu.
Tegoroczny apel - montaż słowno-muzyczny przygotował Samorząd Uczniowski wraz z klasami IV-VII. O oprawę muzyczną zadbał również ks. Aleksei oraz Cyprian Hryńczuk.
11 listopada Poczet Sztandarowy naszej szkoły reprezentował nas na uroczystościach miejskich, podczas uroczystej Mszy św. oraz pod pomnikiem Ignacego Jana Paderewskiego.
Uczniowie klas VII oraz VIII korzystając z zaproszenia Burmistrza Miasta Pana Adama Pulita, wzięli udział w debacie z okazji Dnia Młodzieży. Była to okazja do zadania wielu ciekawych pytań Panu Burmistrzowi, które dotyczyły m.in. rozwoju miasta, przyszłości młodych ludzi, ekologii i innych dziedzin życia społecznego. Na wszystkie pytania uczniowie uzyskali wyczerpujące odpowiedzi.
Debata była niezwykle ciekawym doświadczeniem i prawdziwą lekcją demokracji oraz życia obywatelskiego.
Wraz z końcem października klasa VIII wybrała się na klasową wycieczkę przedmiotową z historii do byłego obozu koncentracyjnego Stutthof w Sztutowie, Muzeum Poczty Polskiej oraz Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Zwiedzanie tak ciekawych, ważnych oraz niezwykle poruszających miejsc związanych z wydarzeniami II wojny światowej było okazją nie tylko do poznania historii naszego kraju, ale również poznania dramatycznych losów naszych przodków...