^Powrót

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice 

 

                  uonet     

Wolontariusze z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Złotowie z ogromną radością i przyjemnością chcieliby podziękować wszystkim,  a w szczególności całej społeczności szkolnej za udział w akcji „Ciasteczka dla Alexa”. Dzięki zaangażowaniu i wielkiemu sercu uzbieraliśmy aż 3000 zł – przerosło to nasze najśmielsze oczekiwanie. Cały dochód z akcji zostało wpłacone na konto Alexa.

Akcja powtarzana była, aż trzy razy, pierwsza 8.11.2019, gdzie pojawiły się ciasteczka z motywem niepodległościowym, w kolejnych ciastka przybierały radosne motywy kwiatów z przeróżnymi polewami. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc, bo „każdy ma coś, co może dać innym”.

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego pod koniec października wybraliśmy się na wycieczkę szkolną do Dobrzycy. Miejscowość ta słynie z niezwykłych Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Spectabilis. W tych pierwszych mieliśmy okazję podziwiać m.in. ogród skalny, japoński, śródziemnomorski, leśny, francuski, ziołowy itp. A wszystko to w pięknej jesiennej odsłonie. Drugi ogród to największy na świecie labirynt grabowy, który powstał z 18 tysięcy sztuk sadzonek tego drzewa. Labirynt zajmuje powierzchnię 1 ha i ma ściany o wysokości 2 metrów. Po prawdziwej uczcie dla oka, przyszedł czas na "coś" dla ciała ;). Dlatego też udaliśmy się do Koszalina do parku trampolin Play Park. Wizyta w parku to było prawdziwe szaleństwo. Już dawno tak się nie wyskakaliśmy ;).

Samorządowi Szkolnemu dziękujemy za zorganizowanie wycieczki, a Paniom: Basi, Ani, Aurelii i Magdzie za opiekę i poświęcony czas.

„Haft Krajeński – tradycja ludowa i tradycja wytworzona” - to hasło przewodnie spotkania, jakie odbyło się z inicjatywy Muzeum Ziemi Złotowskiej w październiku w naszej szkole.
Na początku Pani Kamila Krzanik-Dworanowska wprowadziła wszystkich zebranych w tematykę haftu krajeńskiego - jego historii, prawidłowego wzoru i jego znaczenia, kolorystyki i motywów oraz przedstawiła stan badań naukowych, które były i są aktualnie nad nim  prowadzone.
Drugą częścią spotkania były zajęcia warsztatowe prowadzone przez Panią Joannę Skierę, której haft krajeński jest wielką pasją i zamiłowaniem. Uczniowie po uprzednim "przeszkoleniu" samodzielnie malowali motywy haftu na płóciennych torbach oraz talerzykach.
Bardzo ciekawym elementem spotkania była możliwość podpatrzenia prawidłowego haftowania u Pana Jerzego Brzezińskiego, autora niezliczonych serwetek, obrusów a nawet krawatów z motywem krajeńskim.  
 
Mamy nadzieję, że spotkanie było pierwszym, ale nie ostatnim tego typu wydarzeniem, gdyż spotkało się ono z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem naszych uczniów.
 
Zdjęcia: zbiory własne oraz MZZ.

218dd457c9c2058e41bd6b2a6e39f818ec994fd6

Z okazji Dnie Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował quiz dla klas IV-VIII pt. "Czy znasz swojego wychowawcę?".
Już kilka dni wcześniej uczniowie przepytywali swoich wychowawców z najróżniejszych dziedzin ich życia, aby dowiedzieć się jak najwięcej o swoich nauczycielach. Najlepiej przygotowane okazały się klasy V i VIII, które o Pani Dorocie i Pani Aurelii wiedzą naprawdę bardzo dużo.
A wiedzę trzeba było posiąść różnorodną, gdyż quizowe pytania dotyczyły m.in.: numeru buta, ulubionego koloru, oglądanego serialu lub programu telewizyjnego, zdolności kulinarnych i ulubionych przysmaków, literatury, sportu, ulubionych form spędzania czasu wolnego oraz zainteresowań naszych wychowawców. Zwycięskie klasy oraz Grono Pedagogiczne wraz z wszystkimi pracownikami szkoły otrzymały słodkie upominki.
Przygotowany przez Samorząd Uczniowski quiz był nie tylko formą rywalizacji pomiędzy poszczególnymi klasami, ale przede wszystkim pozwolił dzieciom lepiej poznać swoich nauczycieli.

W związku z Dniem Edukacji Narodowej mieliśmy okazję wziąć udział w niezwykłej lekcji historii, poświęconej dawnym szkołom na Złotowszczyźnie. Ciekawą prezentację multimedialną z ogromem fotografii szkół, sal lekcyjnych, uczniów w mundurkach, materiałów dydaktycznych, uroczystości szkolnych itp. zaprezentował nam słynący z barwnych opowieści Pan Jerzy Jelonek (Muzeum Ziemi Złotowskiej) - skarbnica wiedzy o Złotowie i jego okolicach.
Spotkanie z Panem Jerzym było nie tylko okazją do poznania historii dawnego szkolnictwa, ale również ciekawym uzupełnieniem tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.
 
Spotkanie zorganizowała Pani Magda Stachyra - nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie w ZSK.
Zdjęcia - Muzeum Ziemi Złotowskiej.

Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Głównym zadaniem projektu jest edukacja młodych Polaków, bazując na historiach Powstańców, która ma wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Nasza szkoła już po raz drugi bierze udział w tej kampanii. Uczniowie klasy 6 oraz wolontariusze wykonali własnoręcznie kartki wraz z życzenia, które zostały wysłane do Powstańców. Również na zajęciach z informatyki uczniowie wysłali kartki elektroniczne. Mamy nadzieję, że w ten sposób sprawimy radość Powstańcom i pokażemy, że jesteśmy im wdzięczni za bohaterską postawę.

 

 

  

-->