^Powrót

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice 

 

                  uonet     

W środę 23 października 2019 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej.

To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor Danuta Łoboda. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Wojciecha.

Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne a  także taneczne.

img 20191003 135355
Jest nam niezmiernie miło, kiedy absolwenci naszej szkoły odnoszą sukcesy edukacyjne i zawodowe. Kibicujemy im zawsze z całego serca. Cieszymy się również, gdy ich życie osobiste układa się tak, jak sobie wymarzyli. A jeśli jeszcze w tym wszystkim pamiętają o nas, jesteśmy bardzo wzruszeni. 
I taką wzruszającą niespodziankę sprawiła nam nasza absolwentka Hania, która podarowała dzieciom ze świetlicy całą torbę przyborów szkolnych, jakie otrzymała zamiast kwiatów w dniu swojego ślubu.

Za pamięć i upominek serdecznie dziękujemy, a Młodej Parze na nowej drodze życia życzymy wszystkiego najlepszeg

Dzień Chłopaka na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. O swoich klasowych chłopcach pamiętały również dziewczynki z klasy IV, które wraz z wychowawczynią - Panią Magdą, przygotowały słodką niespodziankę dla swoich kolegów. 

Mamy nadzieję, że chłopcy zrewanżują się 8 marca, kiedy to obchodzić będziemy Dzień Kobiet.

Przedmiotem tegorocznych zajęć kółka historycznego jest Wielkopolska. Uczniowie poznają jej położenie, historię, zabytki, sylwetki zasłużonych Wielkopolan, regionalne stroje, muzykę, tańce oraz kulinaria. Dzieci słuchać będą barwnych opowiadań i legend, obejrzą prezentacje, albumy i fotografie, zapoznają się z literaturą i prasą dotyczącą Wielkopolski. Omówią również fragmenty filmów, wysłuchają słuchowisk historycznych oraz muzyki regionalnej, popracują z mapą, przeanalizują też źródła ikonograficzne np. obrazy i pocztówki. Nieodłącznym elementem kółka będą także wycieczki tematyczne. 
 
Wszystkie chętne dzieci zapraszamy w każdy poniedziałek o godzinie 14.35.
Zajęcia prowadzi Pani Magda.

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego swoją działalność rozpoczął Samorząd Uczniowski. Pierwszą jego inicjatywą było zorganizowanie przez żeńską jego część Dnia Chłopaka. Już od samego ranka dziewczęta częstowały słodkościami wszystkich chłopców, przedszkolnych i szkolnych tatusiów i dziadków oraz naszych nauczycieli - pana Adriana i ks.Radka oraz pana woźnego.

Jubileuszowy 25. Festyn Archeologiczny w Biskupinie już za nami. Nie mogło nas tam zabraknąć, tym bardziej, że wyjazd do Biskupina to zawsze pierwsza wycieczka historyczna w prawie każdym nowym roku szkolnym. Ot, taka to już nasza szkolna tradycja ;). 
Mnóstwo atrakcji ukazujących codzienne życie dawnych ludzi, przejazd kolejką wąskotorową z Biskupina do Żnina, obowiązkowe łuki, miecze i tarcze jako wycieczkowe pamiątki i zmęczone, ale zawsze uśmiechnięte buzie naszych uczniów to dowód na to, że wycieczkę możemy zaliczyć do jak najbardziej udanych.

 

 

  

-->