^Powrót

 

710 nnabor szkolny


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

248584208 1980433308782943 7674595039729290658 n

Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły bardzo chętnie angażują się w różnego rodzaju akcje społeczne. Tym razem wzięliśmy udział w projekcie #SzkołaPamięta, którego celem jest zwrócenie uwagi młodego pokolenia na potrzebę pielęgnowania pamięci o naszych przodkach i bohaterach naszej wolności. W związku z tym uczniowie klas II, IV oraz VI odwiedzili "złotowskie Powązki", czyli cmentarz przy kościele św. Rocha oraz nowo wyremontowaną Kaplicę, a także Park Pamięci i Cmentarz Wojenny.
W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Panu Januszowi Justynie oraz Muzeum Ziemi Złotowskiej za niezwykle ciekawą lekcje historii.

Czytaj więcej: Szkoła Pamięta

img 20211210 085647

O tym jak różnorodna pod względem geograficznym, historycznym oraz kulturowym jest Polska przekonali się uczniowie klasy IV, którzy wzięli udział w mini projekcie uczniowskim na powyższy temat.
Dzieci pracując w grupach przygotowały piękne plakaty, z których każdy poświęcony był historii, położeniu, kulturze, zabytkom, kulinariom i architekturze poszczególnego regionu Polski. Niecodzienna lekcja historii pozwoliła nie tylko poznać walory Polski, ale pokazała jak twórcze są dzieci i jak trudna, ale niezwykle potrzebna i waażna jest praca w grupie.

 

Czytaj więcej: “Polska niejedno ma imię” – mini projekt uczniowski klasy IV

img 20211012 132456

 

Moc atrakcji czekała na uczestników wycieczki do Torunia - uczniów klas VI i VII. Na początek interaktywne zwiedzanie  trzech ścieżek tematycznych dotyczących społeczeństwa, kultury, emocji i dojrzewania w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Następnie pamiątkowe zdjęcie pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika, a później zwiedzanie jego domu i projekcja filmu 4D pt. “Mikołaj Kopernik w Toruniu”. Jak Toruń, to i pierniki. Obowiązkowo! Zatem zwiedzanie Muzeum Piernika połączone z samodzielnym wyrabianiem przez uczniów toruńskich słodkości. A w międzyczasie spacer po urokliwej toruńskiej Starówce.

 

Czytaj więcej: Wycieczka do Torunia

Uczniowie klasy 3 wzięli udział w konkursie plastycznym „Mój patron - Święty…” . Komisja konkursowa miała ogromny problem w wyłonieniu zwycięzców.  Po burzliwych obradach Pani Dyrektor wraz z ks. Aleksym wręczyli nagrody.

Uczniowie klasy V i VI wraz z wychowawczyniami odwiedzili przepiękną wystawę czasową w Muzeum Ziemi Złotowskiej pt. "Rozkwiecona jesień". Wystawa poświęcona została twórczości pani Ireny Bieleckiej oraz pana Jerzego Brzezińskiego. Wśród wyhaftowanych, namalowanych oraz wykonanych z papieru kwiatów można było rozpoznać m.in. maki, chabry, przebiśniegi, krokusy, lilie, tulipany, piwonie, irysy oraz róże.
Wystawa doskonale wpasowała się w klimat polskiej złotej jesieni.

 

 

  

-->