^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna.

W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ -  5 grudnia jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

W naszej szkole działa prężnie koło wolontariatu, które ma na swoim koncie wiele inicjatyw, akcji charytatywnych.

5 grudnia pani Dyrektor podczas apelu podziękowała wolontariuszom za zaangażowanie życząc dalszej satysfakcji z pomagania.

Wolontariusze z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Złotowie z ogromną radością i przyjemnością chcieliby podziękować wszystkim,  a w szczególności całej społeczności szkolnej za udział w akcji „Ciasteczka dla Alexa”. Dzięki zaangażowaniu i wielkiemu sercu uzbieraliśmy aż 3000 zł – przerosło to nasze najśmielsze oczekiwanie. Cały dochód z akcji zostało wpłacone na konto Alexa.

Akcja powtarzana była, aż trzy razy, pierwsza 8.11.2019, gdzie pojawiły się ciasteczka z motywem niepodległościowym, w kolejnych ciastka przybierały radosne motywy kwiatów z przeróżnymi polewami. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc, bo „każdy ma coś, co może dać innym”.

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego pod koniec października wybraliśmy się na wycieczkę szkolną do Dobrzycy. Miejscowość ta słynie z niezwykłych Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Spectabilis. W tych pierwszych mieliśmy okazję podziwiać m.in. ogród skalny, japoński, śródziemnomorski, leśny, francuski, ziołowy itp. A wszystko to w pięknej jesiennej odsłonie. Drugi ogród to największy na świecie labirynt grabowy, który powstał z 18 tysięcy sztuk sadzonek tego drzewa. Labirynt zajmuje powierzchnię 1 ha i ma ściany o wysokości 2 metrów. Po prawdziwej uczcie dla oka, przyszedł czas na "coś" dla ciała ;). Dlatego też udaliśmy się do Koszalina do parku trampolin Play Park. Wizyta w parku to było prawdziwe szaleństwo. Już dawno tak się nie wyskakaliśmy ;).

Samorządowi Szkolnemu dziękujemy za zorganizowanie wycieczki, a Paniom: Basi, Ani, Aurelii i Magdzie za opiekę i poświęcony czas.

„Haft Krajeński – tradycja ludowa i tradycja wytworzona” - to hasło przewodnie spotkania, jakie odbyło się z inicjatywy Muzeum Ziemi Złotowskiej w październiku w naszej szkole.
Na początku Pani Kamila Krzanik-Dworanowska wprowadziła wszystkich zebranych w tematykę haftu krajeńskiego - jego historii, prawidłowego wzoru i jego znaczenia, kolorystyki i motywów oraz przedstawiła stan badań naukowych, które były i są aktualnie nad nim  prowadzone.
Drugą częścią spotkania były zajęcia warsztatowe prowadzone przez Panią Joannę Skierę, której haft krajeński jest wielką pasją i zamiłowaniem. Uczniowie po uprzednim "przeszkoleniu" samodzielnie malowali motywy haftu na płóciennych torbach oraz talerzykach.
Bardzo ciekawym elementem spotkania była możliwość podpatrzenia prawidłowego haftowania u Pana Jerzego Brzezińskiego, autora niezliczonych serwetek, obrusów a nawet krawatów z motywem krajeńskim.  
 
Mamy nadzieję, że spotkanie było pierwszym, ale nie ostatnim tego typu wydarzeniem, gdyż spotkało się ono z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem naszych uczniów.
 
Zdjęcia: zbiory własne oraz MZZ.

218dd457c9c2058e41bd6b2a6e39f818ec994fd6

Z okazji Dnie Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował quiz dla klas IV-VIII pt. "Czy znasz swojego wychowawcę?".
Już kilka dni wcześniej uczniowie przepytywali swoich wychowawców z najróżniejszych dziedzin ich życia, aby dowiedzieć się jak najwięcej o swoich nauczycielach. Najlepiej przygotowane okazały się klasy V i VIII, które o Pani Dorocie i Pani Aurelii wiedzą naprawdę bardzo dużo.
A wiedzę trzeba było posiąść różnorodną, gdyż quizowe pytania dotyczyły m.in.: numeru buta, ulubionego koloru, oglądanego serialu lub programu telewizyjnego, zdolności kulinarnych i ulubionych przysmaków, literatury, sportu, ulubionych form spędzania czasu wolnego oraz zainteresowań naszych wychowawców. Zwycięskie klasy oraz Grono Pedagogiczne wraz z wszystkimi pracownikami szkoły otrzymały słodkie upominki.
Przygotowany przez Samorząd Uczniowski quiz był nie tylko formą rywalizacji pomiędzy poszczególnymi klasami, ale przede wszystkim pozwolił dzieciom lepiej poznać swoich nauczycieli.

W związku z Dniem Edukacji Narodowej mieliśmy okazję wziąć udział w niezwykłej lekcji historii, poświęconej dawnym szkołom na Złotowszczyźnie. Ciekawą prezentację multimedialną z ogromem fotografii szkół, sal lekcyjnych, uczniów w mundurkach, materiałów dydaktycznych, uroczystości szkolnych itp. zaprezentował nam słynący z barwnych opowieści Pan Jerzy Jelonek (Muzeum Ziemi Złotowskiej) - skarbnica wiedzy o Złotowie i jego okolicach.
Spotkanie z Panem Jerzym było nie tylko okazją do poznania historii dawnego szkolnictwa, ale również ciekawym uzupełnieniem tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.
 
Spotkanie zorganizowała Pani Magda Stachyra - nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie w ZSK.
Zdjęcia - Muzeum Ziemi Złotowskiej.

 

 

  

-->