^Powrót

 

                  uonet     

Nasza szkoła dzięki firmie Ascomp z Krakowa poszerzyła swoją bazę interaktywnych robotów edukacyjnych jakim są Photony.

Photon poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza uczniów w świat nowych technologii. Pomaga uczniom rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, poznawanie podstaw programowania i zrozumienie działania czujników, w które jest wyposażony.

Szkoła posiada również ozoboty oraz Scottie Go, które uatrakcyjniają zajęcia szczególnie uczniom w klasach 1- 4.

W 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości kolejna audycja  poświęcona była muzyce patriotycznej. Walczyć i wzbudzać nastroje patriotyczne, sprzeciwiać się zaborcom można za pomocą muzyki, czego najlepszym przykładem były kompozycje Fryderyka Chopina, Michała Kleofasa Ogińskiego, Mieczysława Karłowicza, Stanisława Moniuszki, czy Ignacego Jana Paderewskiego. Część z nas uczyła się podstawowych kroków poloneza oraz zatańczyła do muzyki Wojciecha Kilara z filmu pt. Pan Tadeusz”. Podczas listopadowego spotkania podziwialiśmy zasługi polskich patriotów przy muzyce na wskroś polskiej.


art. Aneta Gortat- Kruk

Po raz pierwszy w naszej szkole gościliśmy muzyków Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego z Bydgoszczy, którzy co miesiąc prezentować będą muzykę z różnych krajów Europy. Dziś przenieśliśmy się do słonecznej Italii za sprawą muzyki A. Vivaldiego, Luigiego Boccheriniego, Giuseppe Verdiego, Gioacchino Rossiniego. Rozmawialiśmy o włoskiej operze i podziwialiśmy włoskie bel canto.

 

art. Aneta Gortat- Kruk

W dniach 31.01 – 01.02.2019 odbyły się rekolekcje szkolne, które poprowadził ojciec pallotyn z okazji Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w parafiach złotowskich.

Z tej okazji odbył się również konkurs plastyczny dla uczniów klas 1 – 3 pt. „Maryja naszą Matką”

Oto laureaci:

Kl. 1

I miejsce Anna Sobiegraj

II miejsce Zofia Kowalska

III miejsce Zofia Łępa Elwira

Kl. 2

I miejsce Wanda Kania

II miejsce Róża Jarząbek

III miejsce Zuzanna Zdrenka

Wyróżnienia:

Anastazja Pałuczak kl. 3

Zuzanna Kulasek kl, 3

Hanna Trzaskowska kl. 3

Wszystkim serdecznie gratulujmy !

Konkurs zorganizował Ks. Radek MSF oraz p. Jola Wiśniewska

Jedną z atrakcji podczas tegorocznego Gwiazdkowego Rynku Fundacji Złotowianka był konkurs na piosenkę świąteczną w oryginalnej aranżacji. Nasze uczennice: Amelia Jędrzejczyk i Natalia Brzezińska piosenką "Mikołaj jedzie tu znów" wyśpiewały I miejsce, natomiast Anna Jędrzejczyk i Agata Czyż utworem "Cicho, cicho pastuszkowie" miejsce II. Serdecznie gratulujemy.

 

 

  

-->