^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

Jakiś czas temu Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Pan Henryk Szopiński zaprosił uczniów naszej szkoły do stolicy naszego województwa - Poznania. Bardzo chętnie skorzystaliśmy więc z zaproszenia i udaliśmy się na wycieczkę.
Na początku wzięliśmy udział w sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i choć na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że to straszne nudy... było bardzo fajnie :). Następnie Pan Szopiński wraz z Panem Jackiem Bogusławskim - członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego oprowadzili nas po urzędzie i opowiedzieli o jego funkcjonowaniu, a także o swojej w nim pracy. Na koniec naszego spotkania otrzymaliśmy upominki i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
Drugą atrakcją naszego wyjazdu była wizyta w aqua parku w poznańskiej Malcie. Dwie godziny wodnych atrakcji wprawiły nas w wyśmienity nastrój. Jednym słowem - wycieczka udała się znakomicie. Aż żal było wracać do domu ;).
 
Organizatorem wycieczki była Pani Dorota, natomiast nad bezpieczeństwem uczniów czuwali: Panie Ania, Magda oraz Kasia, a także Pan Adrian.
 
W tym miejscu pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować Panu Henrykowi Szopińskiemu za zaproszenie, cenną wiedzę oraz poświęcony czas.

Dnia 14.02.19  w Radawnicy odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski w jęz. angielskim i niemieckim. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów.

W kategorii: gimnazjum trzecie miejsce zdobył Piotr Birecki, klasy 7 i 8 pierwsze miejsce zdobyła Maja Zygiel.  Dziękujemy również za godne reprezentowanie naszej szkoły Agacie Czyż.

Gratulujemy!

Nasza szkoła dzięki firmie Ascomp z Krakowa poszerzyła swoją bazę interaktywnych robotów edukacyjnych jakim są Photony.

Photon poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza uczniów w świat nowych technologii. Pomaga uczniom rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, poznawanie podstaw programowania i zrozumienie działania czujników, w które jest wyposażony.

Szkoła posiada również ozoboty oraz Scottie Go, które uatrakcyjniają zajęcia szczególnie uczniom w klasach 1- 4.

W 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości kolejna audycja  poświęcona była muzyce patriotycznej. Walczyć i wzbudzać nastroje patriotyczne, sprzeciwiać się zaborcom można za pomocą muzyki, czego najlepszym przykładem były kompozycje Fryderyka Chopina, Michała Kleofasa Ogińskiego, Mieczysława Karłowicza, Stanisława Moniuszki, czy Ignacego Jana Paderewskiego. Część z nas uczyła się podstawowych kroków poloneza oraz zatańczyła do muzyki Wojciecha Kilara z filmu pt. Pan Tadeusz”. Podczas listopadowego spotkania podziwialiśmy zasługi polskich patriotów przy muzyce na wskroś polskiej.


art. Aneta Gortat- Kruk

Po raz pierwszy w naszej szkole gościliśmy muzyków Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego z Bydgoszczy, którzy co miesiąc prezentować będą muzykę z różnych krajów Europy. Dziś przenieśliśmy się do słonecznej Italii za sprawą muzyki A. Vivaldiego, Luigiego Boccheriniego, Giuseppe Verdiego, Gioacchino Rossiniego. Rozmawialiśmy o włoskiej operze i podziwialiśmy włoskie bel canto.

 

art. Aneta Gortat- Kruk

 

 

  

-->