^Powrót

 

710 nnabor szkolny


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

Wiedzą o św. Walentym oraz znajomością programów rozrywkowych i seriali z motywem miłości, musieli się wykazać uczestnicy walentynkowej zabawy zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Poza tym, należało wymyślić miłosny wierszyk oraz strój na randkę ;). Reprezentacje klas IV-VIII nie miały z tym jednak żadnego problemu, wręcz przeciwnie. Pomiędzy klasą VII i VIII przeprowadzono dogrywkę, gdyż trudno było wskazać zwycięzcę zabawy. Obie drużyny musiały wskazać tytuły lektur szkolnych, w których bohaterowie uwikłani są w wątek miłosny. I z tym zadaniem nie było jednak problemu. Ostatecznie wszystkie drużyny wygrały.

Z okazji 82. Rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła trójka naszych uczniów wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Jesteśmy Polakami!". Organizatorem konkursu było Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania we Wrocławiu i Rodzina Rodła – Wrocław.
Autorami konkursowych prac są Agata Czyż i Kacper Kisiel z klasy VI oraz Wiktoria Rogala z klasy VIII.

dyskoteka 
Nieodłącznym elementem karnawału w naszej szkole jest dyskoteka. Za jej organizację odpowiedzialny był niezawodny jak zawsze Samorząd Uczniowski. O oprawę muzyczną zadbał Kuba i Błażej, natomiast dziewczęta przygotowały salę. 
W tym miejscu pragniemy podziękować paniom z naszego przedszkola za użyczenie części dekoracji oraz opiekunom, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczniów podczas zabawy: Pani Aurelii i Pani Dorocie oraz Panu Adrianowi.

Na jednej z lekcji historii w klasie V pojawiła się cała rodzina bogów greckich ;). A wszystko to za sprawą Klasowego Konkursu Historycznego pt. "Wśród bogów na Olimpie". Podczas konkursowych potyczek, uczniowie musieli wykazać się nie lada wiedzą na temat greckich bogów, ich symboli, dziedzin, którymi się opiekowali, mitów itp. I miejsce w konkursie wywalczył Błażej Stępień, II miejsce zdobyła Anna Jędrzejczyk, a jako trzeci zwycięzca na podium stanął Kacper Tomaszewski. Wszystkim uczestnikom konkursu jak i laureatom serdecznie gratulujemy.

Niecodzienną wystawę mieli okazję zobaczyć uczniowie klasy czwartej, którzy przenieśli się nieco w czasie - do dzieciństwa swoich rodziców. Wystawę pt. "Zabawki PRL-u" zorganizowało bowiem Muzeum Okręgowe w Pile. Dzieci z ciekawością oglądały zabawki, którymi dawniej bawili się ich rodzice.  
Następnie uczniowie udali się do kina na premierowy pokaz filmu pt. "Doktor Dolittle". 
Wycieczka choć niedaleka, bardzo się wszystkim podobała. Był to bardzo przyjemny czas spędzony w klasowym gronie. 

 

 

  

-->