^Powrót

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice 

 

                  uonet     

Jedną z atrakcji podczas tegorocznego Gwiazdkowego Rynku Fundacji Złotowianka był konkurs na piosenkę świąteczną w oryginalnej aranżacji. Nasze uczennice: Amelia Jędrzejczyk i Natalia Brzezińska piosenką "Mikołaj jedzie tu znów" wyśpiewały I miejsce, natomiast Anna Jędrzejczyk i Agata Czyż utworem "Cicho, cicho pastuszkowie" miejsce II. Serdecznie gratulujemy.

Są osoby, które dobrowolnie i bez żadnych gratyfikacji niosą pomoc innym, angażują się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Można ich spotkać  wszędzie w hospicjach, schroniskach dla zwierząt i … w szkole.

Koło wolontariatu działa w naszej szkole już drugi rok, opiekunem jest pani Jola Wiśniewska.

Jednym ze stałych zadań jest przygotowanie drobnych świątecznych upominków dla samotnych i chorych. Grupa wolontariuszy z wielką radością bierze udział w tej akcji.

Przed nami kolejne wyzwania i wiele pomysłów.

Uczniowie klasy VII, VIII oraz III gimnazjum korzystając z zaproszenia Muzeum Ziemi Złotowskiej wzięli udział w wykładzie Jerzego Brukwickiego pt. "Sztuka Legionów Polskich". Była to wspaniała artystyczna podróż śladami Legionów, wyrażona poprzez malarstwo, rzeźbę, rysunek, grafikę i fotografię. Wszystkie te formy sztuki ukazywały legionowe bitwy, życie codzienne żołnierzy, ich mundury, uzbrojenie...
Był to pierwszy wykład z całego cyklu spotkań, w których nasi uczniowie będą brali udział w w ramach obchodów Święta Niepodległości.

11 listopada poczet sztandarowy naszej szkoły reprezentował całą naszą szkolną społeczność podczas obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Poczet wziął udział w uroczystej Mszy św. za Ojczyznę, a także w uroczystościach na Placu Paderewskiego, gdzie pani dyrektor Danuta Łoboda złożyła wiązankę kwiatów. W ten sposób uczciliśmy pamięć o naszych przodkach, którzy działali na rzecz naszej Ojczyzny oraz świętowaliśmy radość z wolności, którą im zawdzięczamy.
 
Foto: Złotów. Wielkopolskie Zdroje.

W świętowanie 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości bardzo aktywnie włączyli się najmłodsi uczniowie naszej szkoły oraz koło wolontariatu. 9 listopada - w dniu uroczystego apelu, już od samego rana wolontariuszki rozdawały wszystkim uczniom biało-czerwone kokardy, a uczniowie klas 1-3 odwiedzili m.in. Urząd Miasta, ZCAS, MBP, przychodnię, szkołę muzyczną i policję wręczając przebywającym w nich Złotowianom okolicznościowe kartki z okazji Święta Niepodległości. Kartki otrzymali również przechodnie, których dzieci spotkały w czasie spaceru.
Po powrocie do szkoły maluchy wzięły udział w szkolnym apelu, a następnie w spotkaniu z Panią Marią Jaroszewską, miłośniczką militariów i historii Polski.

 

 

  

-->