^Powrót

 

                  uonet     

10 kwietnia w Zespole Szkół Katolickich obchodzono dwudziestolecie istnienia szkoły. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przewodniczył jej oraz homilię wygłosił założyciel szkoły ks. Piotr Lipski. Następnie cała społeczność szkolna i zaproszeni goście udali się do sali ZCAS na program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Czytaj więcej: XX-lecie ZSK

Wierzę w Syna Bożego

1. Dzień – Odnowienie przyrzeczeń Sakramentu Chrztu.

W naszej szkole 7 kwietnia rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które przeprowadził ks. Piotr Gałązka MSF, misjonarz z Górki Klasztornej. W pięknej atmosferze rozpoczęliśmy pierwszy dzień naszych wspólnych ćwiczeń duchowych. Nasza siła, siła ducha zależy od dobrego przygotowania, ćwiczenia. Fundamentem spotkania z Chrystusem jest przyjęty przez nas sakrament Chrztu. Ojciec rekolekcjonista bardzo trafnie i rzeczowo nawiązywał do tego wydarzenia. Istotną Chrztu jest wejście w relacje z Bogiem, stajemy się jego dziećmi.

Czytaj więcej: Rekolekcje 2014 w ZSK 

Rekolekcje szkolne – Czas Miłości Ukrzyżowanej

      Czas Wielkiego Postu kieruje spojrzenia w stronę tajemnicy Krzyża. Krzyż jest częścią życia nie tylko ludzi starszych lub chorych, ale wskazuje, że droga życia bywa drogą krzyżową z różnymi stacjami. Dla wielu młodych ludzi, okres ten kojarzy się ze smutkiem, wyrzeczeniami i brakiem rozrywki. Jednakże tajemnica Wielkiego Postu kryje zachwyt nad dziełem, którego dokonał Chrystus z miłości do każdego z nas.

Czytaj więcej: Plan rekolekcji szkolnych 2014

  1 września 1994 r. zabrzmiał pierwszy dzwonek w Katolickiej Szkole Podstawowej w Złotowie. 23 kwietnia 1997 roku ks. Biskup Marian Gołębiewski Ordynariusz Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej dokonał aktu nadania Imienia Św. Wojciecha oraz poświecił tablicę pamiątkową. Organem prowadzącym szkołę jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. 10 kwietnia społeczność szkolna będzie obchodzić XX-lecie. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tej ważnej dla nas uroczystości.

Czytaj więcej: Obchody uroczystości XX-lecia ZSK

      Troska o powołania do służby w Kościele obejmuje wszystkich chrześcijan. Wyraża się ona zarówno poprzez działalność jak i modlitwę. Dlatego też, jako SKM włączamy się w oba te wymiary. W pierwszy czwartek miesiąca, w którym w sposób szczególny pamiętamy o powołaniach kapłańskich, zakonnych i misyjnych, 6 lutego br. nasi SKMowicze zaangażowali się w przygotowanie liturgii i nabożeństwa pierwszo czwartkowego w intencji powołań i misji.

         Świadectwo to jest znakiem, że wszelka działalność ma swoje fundamentu w modlitwie i adoracji. Ewangelizacja i Misję są możliwe dzięki żywej relacji człowieka do Boga. Jako Szkolne Koło Misyjne zachęcamy wszystkich, szczególnie wspólnotę naszej szkoły, aby w swoich modlitwach otaczać również opieką tych, którzy niosą Słowo Boże „na krańce świata”, docierając nie tylko w dalekie zakątki naszego globy, ale również w zakamarki ludzkich, stęsknionych Boga serc. Wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu z serca dziękujemy.

Opiekun SKM

 

ZSK ferie ma!

 

Dzień 1. Na sportowo.

Pierwszego dnia ferii odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Wśród uczestników nie zabrakło także dziewczyn. Sędzią głównym był p. Adrian.

Dzień 2. Łyżwing.

Drugiego dnia ferii miłośnicy jazdy na łyżwach wspólnie z opiekunem wybrali się na lodowisko. Ujemna temperatura nie przeszkodziła nam w dobrej zabawie, choć nie zabrakło upadków, wszystko skończyło się bezpiecznie.

Dzień 3. Etwinning.

Czytaj więcej: Ja tam wolę spędzić ferie w szkole!

 

 

  

-->