^Powrót

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice 

 

                  uonet     

Uroczysty apel z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęliśmy 9 listopada o godzinie 11.11 odśpiewaniem naszego Hymnu Narodowego. Tym samym, wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej", gdzie wspólnie z uczniami szkół i przedszkoli w całej Polsce biliśmy rekordu śpiewania hymnu. Następnie uczniowie kółka historycznego zaprezentowali program artystyczny, w którym przypomnieli okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości, a także kanon wierszy Władysława Bełzy - niezwykłego polskiego poety, o którym mówi się, iż "uczył dzieci najlepiej kochać Polskę, myśleć i czuć po polsku". Uroczystość uświetnił też mini koncert szkolnego zespołu muzycznego z repertuarem piosenek patriotycznych oraz występ  uczniów klasy I-III.

Biało-czerwona dekoracja i uczniowie ubrani w takich samych barwach, rysujący piękne patriotyczne prace, a w tle piosenki o Polsce i Polakach walczących o naszą niepodległość... W takiej scenerii wszyscy uczniowie naszej szkoły, podzieleni na dwie grupy, wzięli udział w zajęciach plastycznych pt. Urodziny Niepodległości. Efekty pracy dzieci i młodzieży można podziwiać na gazetkach w szkolnym korytarzu. Zapraszamy :)

W związku z 100. Rocznicą Odzyskania przez Polskę Nieodległości nasza szkoła przybrała biało-czerwone barwy. Już od samego wejścia do szkoły czuć klimat wielkiego święta wszystkich Polaków. Biało-czerwone proporczyki wzdłuż całego korytarza i odświętne gazetki, mają nam przypominać o setnych urodzinach niepodległości naszego kraju.

Dzieci uczęszczające do świetlicy środowiskowej Wesołe Urwisy wzięły udział w zajęciach na złotowskiej pływalni Laguna. Zajęcia sfinansowano z projektu Miasta Gminy Złotów. Nad bezpieczeństwem podopiecznych czuwały Panie Marta i Kasia.

W związku z jubileuszem 25-lecia naszej szkoły, w drugiej połowie października odbyła się wycieczka szkolna do Gniezna. Celem naszego wyjazdu było odwiedzenie miejsc związanych z patronem naszej szkoły – św. Wojciechem. W ramach wycieczki zwiedziliśmy  Katedrę Gnieźnieńską oraz Wzgórza Lecha, na którym katedra jest usytuowana. Następnie wzięliśmy udział w uroczystej Mszy św. w intencji naszej szkoły, którą odprawił m.in. nasz ks. Radek. Wczesnym popołudniem udaliśmy się do Kazimierza Biskupiego, gdzie zwiedziliśmy Klasztor Misjonarzy Świętej Rodziny.

Piękna pogoda, która towarzyszyła nam tego dnia oraz miejsca związane z naszym Patronem - św. Wojciechem, wprawiły nas w miły nastrój i sprawiły, że wycieczka nabrała charakteru jubileuszowej pielgrzymki szkolnej. 

     Wraz z nowym rokiem szkolnym, swoją działalność aktywnie prowadzi nasz szkolny Samorząd Uczniowski. W wyniku wyborów jego zarząd tworzą: Zuzanna Lipiec, która pełni rolę Przewodniczącej SU, Fabian Fedtke - zastępca Zuzi oraz Agata Czyż, Zofia Lipiec, Justyna Jędrzejczyk, Martyna Basiak i Dawid Kuźnicki. Opiekunem SU została Pani Magda.
Pod koniec września SU opracował plan pracy na nowy rok szkolny 2018/2019, który sukcesywnie realizuje. 
Pierwszym przedsięwzięciem SU było zorganizowanie Dnia Chłopaka. Uczennice samorządu przygotowały zestaw 5 zadań, z którymi musiały się zmierzyć drużyny chłopców z klas V-III gim. Chłopcy musieli m.in. nawlec nitkę na igłę i przyszyć guzik, obrać jak najwięcej ziemniaków, zapleść warkocza, wykazać się znajomością kolorów takich jak: miętowy, bordowy i fuksja, a także rozpoznać przeznaczenie kilku kosmetyków kobiecych. I choć wszystkie drużyny radziły sobie całkiem nieźle, triumf wiodła klasa III gimnazjum i to ona wygrała główna nagrodę - wałek do ciasta dla każdego chłopca z drużyny.
Kolejną imprezą zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski był Bal Jesieni dla uczniów z najmłodszych klas. Dzieci w kolorowych jesiennych przebraniach wzięły udział w licznych zabawach przygotowanych przez samorząd. Uśmiechnięte buzie uczniów oraz niezliczona ilość liści pozostawiona przez najmłodszych na sali gimnastycznej świadczyły o udanej i szalonej zabawie. 
Samorząd Uczniowskie pamiętał też o naszych nauczycielach i pracownikach szkoły. W związku z Dniem Edukacji Narodowej przygotował konkurs dla klas pt. "Nasz Wychowawca". I choć komisja konkursowa długo nie mogła podjąć ostatecznej decyzji, werdykt wydano ;) Na miejscu trzecim uplasowała się praca klasy VI i portret Pani Ani. Miejsce drugie zajęła klasa V z portretem Pana Adriana, natomiast miejsce III zdobyła klasa III gimnazjum, która narysowała portret swojej wychowawczyni - Pani Magdy. Ponadto, SU przygotował drobne upominki dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły i przedszkola. 
 
Zapraszamy do obszernej galerii z wszystkich dotychczasowych przedsięwzięć naszego Samorządu Uczniowskiego :)

 

 

  

-->