^Powrót

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice 

 

                  uonet     

Zajęcia z kółka turystycznego adresowane są dla chętnych uczniów, których nie brakuje. Założeniem podstawowym jest  budzenie zainteresowania aktywnymi formami wypoczynku, w tym turystyką, aktywizowanie i angażowanie uczestników w przygotowanie wyprawy – wyszukiwanie informacji o miejscach zwiedzanych, poszukiwanie map i planów miast.
19 października grupa odważnych turystów wybrała się na wycieczkę rowerową do Nowin.
27 października już po raz kolejny braliśmy udział w grze miejskiej „Niepodległa Gra Miejska” organizowana przez Złotowski Korpus Ekspedycyjny”.
Podczas każdej wyprawy dopisują nam świetne humory i chętnie planujemy kolejne.

    Na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę, uczniowie kółka historycznego wybrali się do pobliskiego Zakrzewa. Ta niepozorna miejscowość jest bowiem bogata w niezwykłą historię oraz ciekawe miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć. Na początku dzieci zwiedziły Izbę Pamięci w Domu Polskim. Tam Pani Dyrektor Barbara Matysek-Szopińska opowiedziała niezwykle barwną opowieść o Związku Polaków w Niemczech, zaprezentowała zgromadzone w Izbie zbiory oraz oprowadziła uczniów po budynku Domu Polskiego, pokazując m.in. piękne freski Janiny Kłopockiej znajdujące się na głównej sali widowiskowej. Następnie dzieci udały się na cmentarz przy Kościele pw. św. Marii Magdaleny, by przy grobie ks. dra Bolesława Domańskiego zapalić pamiątkowe znicze. Wycieczkowicze przy pięknej słonecznej pogodzie jaka tego dnia towarzyszyła dzieciom, spacerowali ulicami Zakrzewa, by dotrzeć do Kaplicy Matki Boskiej Radosnej, a później pod Pomnik Obrońców Polskości Ziemi Złotowskiej 1772-1945 i Kamień z Prawdami Polaków w Niemczech.
Wyjazd do Zakrzewa okazał się pełną ciekawych opowieści i miejsc wycieczką w głąb naszej małej Ojczyzny.
Tegoroczne zajęcia kółka historycznego poświęcone są tematyce II wojny światowej. Uczniowie w każdy poniedziałek spotykają się, by poznać historię tego wydarzenia. Oglądając fragmenty filmów dokumentalnych, przeglądając czasopisma i literaturę zgłębiają tajniki wiedzy na temat przyczyn, przebiegu i skutków wojny. Najważniejszym jednak celem zajęć jest pokazanie losów ludzi na tle okrucieństwa II wojny światowej. W związku z tym, uczniowie poznając historię Powstańców Warszawskich wzięli udział w akcji "BohaterON - włącz historię!" i  napisali kilkanaście kartek dla uczestników powstania warszawskiego. 
Zajęcia kółka historycznego odbywają się w poniedziałki o godzinie 14.30. 
Zapraszamy serdecznie :)
Poczet Sztandarowy jest nieodłącznym elementem naszej szkoły. Towarzyszy nam podczas najważniejszych szkolnych uroczystości, ale również reprezentuje naszą szkołę na zewnątrz, w czasie wydarzeń o charakterze lokalnym czy państwowym. 
W tym roku szkolnym służbę przy poczcie pełnią uczniowie klasy VII. Funkcję chorążych sprawują Franciszek z Pawłem, a asystę stanowią Justyna i Dominika oraz w zastępstwie Julia, Zuzanna i Maja z klasy III gimnazjum. 
Choć minęły dopiero dwa miesiące szkoły to nasz poczet wziął udział w wielu uroczystościach: uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego, obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej, Projekcie Kostka oraz pasowaniu na ucznia klasy I. 
Opiekunem pocztu jest Pani Magda.

Tym razem nasza świetlicowa sala zamieniła się w "fabrykę robotów" ;). Zajęcia konstrukcyjne wyjątkowo podobały się Wesołym Urwisom, pobudzając ich kreatywność i sprawiając wiele radości.

Uczniowie klasy VII, VIII oraz III gimnazjum wybrali się do kina na film "Dywizjon 303. Prawdziwa historia". Film jest ekranizacją popularnej książki Arkadego Fiedlera pt. "Dywizjon 303", opowiadającej losy polskich lotników, którzy wsławili się swoją odwagą, walecznością i poświęceniem w czasie wielu bitew powietrznych z Niemcami w czasie II wojny światowej.

 

 

  

-->