^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

11 listopada poczet sztandarowy naszej szkoły reprezentował całą naszą szkolną społeczność podczas obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Poczet wziął udział w uroczystej Mszy św. za Ojczyznę, a także w uroczystościach na Placu Paderewskiego, gdzie pani dyrektor Danuta Łoboda złożyła wiązankę kwiatów. W ten sposób uczciliśmy pamięć o naszych przodkach, którzy działali na rzecz naszej Ojczyzny oraz świętowaliśmy radość z wolności, którą im zawdzięczamy.
 
Foto: Złotów. Wielkopolskie Zdroje.

W świętowanie 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości bardzo aktywnie włączyli się najmłodsi uczniowie naszej szkoły oraz koło wolontariatu. 9 listopada - w dniu uroczystego apelu, już od samego rana wolontariuszki rozdawały wszystkim uczniom biało-czerwone kokardy, a uczniowie klas 1-3 odwiedzili m.in. Urząd Miasta, ZCAS, MBP, przychodnię, szkołę muzyczną i policję wręczając przebywającym w nich Złotowianom okolicznościowe kartki z okazji Święta Niepodległości. Kartki otrzymali również przechodnie, których dzieci spotkały w czasie spaceru.
Po powrocie do szkoły maluchy wzięły udział w szkolnym apelu, a następnie w spotkaniu z Panią Marią Jaroszewską, miłośniczką militariów i historii Polski.

Uroczysty apel z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęliśmy 9 listopada o godzinie 11.11 odśpiewaniem naszego Hymnu Narodowego. Tym samym, wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej", gdzie wspólnie z uczniami szkół i przedszkoli w całej Polsce biliśmy rekordu śpiewania hymnu. Następnie uczniowie kółka historycznego zaprezentowali program artystyczny, w którym przypomnieli okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości, a także kanon wierszy Władysława Bełzy - niezwykłego polskiego poety, o którym mówi się, iż "uczył dzieci najlepiej kochać Polskę, myśleć i czuć po polsku". Uroczystość uświetnił też mini koncert szkolnego zespołu muzycznego z repertuarem piosenek patriotycznych oraz występ  uczniów klasy I-III.

Biało-czerwona dekoracja i uczniowie ubrani w takich samych barwach, rysujący piękne patriotyczne prace, a w tle piosenki o Polsce i Polakach walczących o naszą niepodległość... W takiej scenerii wszyscy uczniowie naszej szkoły, podzieleni na dwie grupy, wzięli udział w zajęciach plastycznych pt. Urodziny Niepodległości. Efekty pracy dzieci i młodzieży można podziwiać na gazetkach w szkolnym korytarzu. Zapraszamy :)

W związku z 100. Rocznicą Odzyskania przez Polskę Nieodległości nasza szkoła przybrała biało-czerwone barwy. Już od samego wejścia do szkoły czuć klimat wielkiego święta wszystkich Polaków. Biało-czerwone proporczyki wzdłuż całego korytarza i odświętne gazetki, mają nam przypominać o setnych urodzinach niepodległości naszego kraju.

Dzieci uczęszczające do świetlicy środowiskowej Wesołe Urwisy wzięły udział w zajęciach na złotowskiej pływalni Laguna. Zajęcia sfinansowano z projektu Miasta Gminy Złotów. Nad bezpieczeństwem podopiecznych czuwały Panie Marta i Kasia.

 

 

  

-->