^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

Dobiegły końca zajęcia tegorocznego kółka historycznego. W tym roku tematem przewodnim naszych spotkań była II wojna światowa. Poznaliśmy jej przyczyny, przebieg oraz skutki. Szczególną uwagę poświęciliśmy niezwykle trudnym i tragicznym wręcz losom zwykłych ludzi, którzy żyli w tamtych czasach.
Na kółku pracowaliśmy z mapą historyczną, analizowaliśmy historyczne źródła tekstowe oraz ikonograficzne, słuchaliśmy wojennych piosenek oraz słuchowisk radiowych, oglądaliśmy fragmenty filmów dokumentalnych, zwiedzaliśmy wystawy w naszym złotowskim muzeum oraz wybraliśmy się na wycieczkę do Bornego Sulinowa.
Kolejny już raz kółko historyczne wraz z kółkiem turystycznym połączyły swoje siły i wybrały się na wspólną wycieczkę. Tym razem celem wyjazdu było Borne Sulinowo. Gdy dotarliśmy na miejsce zwiedziliśmy m.in. osiedle bloków mieszkalnych typu Leningrad, bunkry, po których spacerowaliśmy z latarkami, Dom Oficera, Willę gen. Dubynina, pozostałości willi gen. Heinza Guderiana, dawny szpital wojskowy, silosy zbożowe przy ulicy Towarowej, dawny plac apelowy wykorzystywany niegdyś na zbiórki, apele i ćwiczenia musztry wojskowej oraz cmentarz radziecki, na którym znajduje się 348 mogił pracowników radzieckiej jednostki wojskowej oraz ich rodzin.
Po całym roku intensywnych zajęć, przyszedł czas na zasłużone wakacje, po których znowu spotkamy się na naszym kółku historycznym.

Zanim rok szkolny dobiegnie końca, w naszej szkole wciąż wiele się dzieje! Wycieczki dają nam  przedsmak zbliżających się wakacji. 4 czerwca uczniowie klas 1- 3 udali się na spotkanie ze zwierzętami w poznańskim ZOO po którym oprowadzał nas Przewodnik.  Wielką atrakcją okazała się przejażdżka kolejką parkową "Maltanka", którą można objechać cały ogród zoologiczny, podglądając przy okazji zwierzęta. Podczas zwiedzania znalazł się też czas na spożycie pysznego obiadu, chwilę odpoczynku w słoneczku. Emocji i wrażeń było wiele, wszyscy byli zachwyceni.

Uczniowie klasy 3 mieli zaszczyt już po raz drugi uczestniczyć  w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Dla Dzieci na Politechnice Gdańskiej. Polska Akademia Dzieci to pierwszy na skalę międzynarodową bezpłatny Uniwersytet prowadzony przez dzieci. Młodzi Naukowcy w wieku od 6 do 12 lat prowadzą swoje wykłady i przedstawiają własne badania naukowe wspólnie z Dużymi Naukowcami. Naszą szkołę reprezentował Konrad Chojnacki wraz z  Michałem Ślifierzem, którzy przedstawili wykład pt. „ Zabawa, praca, nauka z przyjacielem czyli o psach i ich roli w ludzkim sercu”.  

Honorowym gościem konferencji był Giuseppe Cataldo NASA z wykładem „Teleskop Jamesa Webba”.

Wszyscy uczestnicy mieli również możliwość uczestniczenia w Ogródku Matematycznym rozwiązując zadania matematyczne otrzymując dyplom oraz nagrodę niespodziankę. Organizatorzy zadbali również o nasze ciało, gdyż czekała na nas pizza oraz fontanna czekolady.

Pierwsze przygotowania i pomysły na upamiętnienie 25-lecia istnienia naszej szkoły, pojawiły się wraz z początkiem nowego roku szkolnego. Już we wrześniu zaczęliśmy planować i snuć marzenia na temat tego, jak powinien wyglądać ten szczególny dzień. I po wielu miesiącach przygotowań, możemy z dumą powiedzieć, że urodziny naszej szkoły były niewątpliwie dniem wyjątkowym.
Obchody Święta Szkoły rozpoczęliśmy niezwykle uroczystą Mszą Świętą, na której poświęcony został nowy sztandar szkoły. Następnie cała społeczność szkolna przemaszerowała do sali kinowej ZCAS-u, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. 
Po przywitaniu wszystkich gości, nastąpiło przekazanie nowego sztandaru na ręce Pani Dyrektor przez Radę Rodziców ZSK. Uroczysty Akt Nadania Sztandaru odczytał Pan Leszek Ślifierz - przewodniczący Rady Rodziców. Następnie Pani Dyrektor przekazała sztandar Szkolnemu Pocztowi Sztandarowemu. Po podziękowaniu przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego za nowy sztandar, nastąpiła jego prezentacja i ślubowanie przedstawicieli wszystkich klas. 
Kolejnym punktem uroczystości był niezwykle wzruszający program artystyczny. Dopracowany w każdym szczególe, z piękną oprawą muzyczną skłonił wszystkich zebranych do chwili refleksji nad tym, co w życiu naprawdę ważne. Jego treść nawiązywała do najpiękniejszych wartości: miłości, rodziny, wiary, historii, przyjaźni... 
Uwieńczeniem tego wyjątkowego dnia było zwiedzanie szkoły przez zaproszonych gości. Był to też czas nie tylko na obejrzenie tego, jak przez lata zmieniała się nasza szkoła, ale przede wszystkim był to doskonały moment na wspominki, podsumowania i snucie planów na przyszłość.

Z okazji 25 lecia Katolickiej Szkoły Podstawowej uczniowie klas 1 -4 na lekcji informatyki wykonali okolicznościowe kartki w programie paint.

Niniejsze prace pokazują jak wspaniała jest wyobraźnia i twórczość naszych uczniów.


W związku z Jubileuszem 25-lecia istnienia naszej szkoły Panie Anna Minor-Czyż oraz Magda Stachyra przygotowały konkurs wiedzowy o szkole i jej patronie Św. Wojciechu. Konkurs odbył się w formie Kahoota, czyli w specjalnej aplikacji internetowej.
Na tablicy interaktywnej wyświetlały się poszczególne pytania, natomiast uczniowie, którzy wcześniej musieli się zalogować, mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie odpowiedzieć na konkretne pytanie. Dodatkową atrakcją było to, że przez cały czas trwania konkursu wyświetlała się aktualna lista jego faworytów.
Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: klasy 4-6 oraz 7-3 gim. Uczniowie musieli odpowiedzieć na niekiedy bardzo trudne pytania, ale też i zaskakujące i wymagające od nich sprytu ;).
 
Laureatami konkursu zostali:
- kategoria klas 4-6: Filip Olejniczak, Agata Czyż, Bartosz Birecki oraz Wiktoria Łapot;
- kategoria klas 7-8 oraz kl. III gim.: Julia Olejniczak, Kinga Purczyńska, Bruno Massel-Chara.
 
Zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczniom serdecznie gratulujemy.

 

 

  

-->