^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

W dniach 31.01 – 01.02.2019 odbyły się rekolekcje szkolne, które poprowadził ojciec pallotyn z okazji Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w parafiach złotowskich.

Z tej okazji odbył się również konkurs plastyczny dla uczniów klas 1 – 3 pt. „Maryja naszą Matką”

Oto laureaci:

Kl. 1

I miejsce Anna Sobiegraj

II miejsce Zofia Kowalska

III miejsce Zofia Łępa Elwira

Kl. 2

I miejsce Wanda Kania

II miejsce Róża Jarząbek

III miejsce Zuzanna Zdrenka

Wyróżnienia:

Anastazja Pałuczak kl. 3

Zuzanna Kulasek kl, 3

Hanna Trzaskowska kl. 3

Wszystkim serdecznie gratulujmy !

Konkurs zorganizował Ks. Radek MSF oraz p. Jola Wiśniewska

Jedną z atrakcji podczas tegorocznego Gwiazdkowego Rynku Fundacji Złotowianka był konkurs na piosenkę świąteczną w oryginalnej aranżacji. Nasze uczennice: Amelia Jędrzejczyk i Natalia Brzezińska piosenką "Mikołaj jedzie tu znów" wyśpiewały I miejsce, natomiast Anna Jędrzejczyk i Agata Czyż utworem "Cicho, cicho pastuszkowie" miejsce II. Serdecznie gratulujemy.

Są osoby, które dobrowolnie i bez żadnych gratyfikacji niosą pomoc innym, angażują się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Można ich spotkać  wszędzie w hospicjach, schroniskach dla zwierząt i … w szkole.

Koło wolontariatu działa w naszej szkole już drugi rok, opiekunem jest pani Jola Wiśniewska.

Jednym ze stałych zadań jest przygotowanie drobnych świątecznych upominków dla samotnych i chorych. Grupa wolontariuszy z wielką radością bierze udział w tej akcji.

Przed nami kolejne wyzwania i wiele pomysłów.

Uczniowie klasy VII, VIII oraz III gimnazjum korzystając z zaproszenia Muzeum Ziemi Złotowskiej wzięli udział w wykładzie Jerzego Brukwickiego pt. "Sztuka Legionów Polskich". Była to wspaniała artystyczna podróż śladami Legionów, wyrażona poprzez malarstwo, rzeźbę, rysunek, grafikę i fotografię. Wszystkie te formy sztuki ukazywały legionowe bitwy, życie codzienne żołnierzy, ich mundury, uzbrojenie...
Był to pierwszy wykład z całego cyklu spotkań, w których nasi uczniowie będą brali udział w w ramach obchodów Święta Niepodległości.

11 listopada poczet sztandarowy naszej szkoły reprezentował całą naszą szkolną społeczność podczas obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Poczet wziął udział w uroczystej Mszy św. za Ojczyznę, a także w uroczystościach na Placu Paderewskiego, gdzie pani dyrektor Danuta Łoboda złożyła wiązankę kwiatów. W ten sposób uczciliśmy pamięć o naszych przodkach, którzy działali na rzecz naszej Ojczyzny oraz świętowaliśmy radość z wolności, którą im zawdzięczamy.
 
Foto: Złotów. Wielkopolskie Zdroje.

 

 

  

-->