^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

W świętowanie 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości bardzo aktywnie włączyli się najmłodsi uczniowie naszej szkoły oraz koło wolontariatu. 9 listopada - w dniu uroczystego apelu, już od samego rana wolontariuszki rozdawały wszystkim uczniom biało-czerwone kokardy, a uczniowie klas 1-3 odwiedzili m.in. Urząd Miasta, ZCAS, MBP, przychodnię, szkołę muzyczną i policję wręczając przebywającym w nich Złotowianom okolicznościowe kartki z okazji Święta Niepodległości. Kartki otrzymali również przechodnie, których dzieci spotkały w czasie spaceru.
Po powrocie do szkoły maluchy wzięły udział w szkolnym apelu, a następnie w spotkaniu z Panią Marią Jaroszewską, miłośniczką militariów i historii Polski.

Uroczysty apel z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęliśmy 9 listopada o godzinie 11.11 odśpiewaniem naszego Hymnu Narodowego. Tym samym, wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej", gdzie wspólnie z uczniami szkół i przedszkoli w całej Polsce biliśmy rekordu śpiewania hymnu. Następnie uczniowie kółka historycznego zaprezentowali program artystyczny, w którym przypomnieli okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości, a także kanon wierszy Władysława Bełzy - niezwykłego polskiego poety, o którym mówi się, iż "uczył dzieci najlepiej kochać Polskę, myśleć i czuć po polsku". Uroczystość uświetnił też mini koncert szkolnego zespołu muzycznego z repertuarem piosenek patriotycznych oraz występ  uczniów klasy I-III.

Biało-czerwona dekoracja i uczniowie ubrani w takich samych barwach, rysujący piękne patriotyczne prace, a w tle piosenki o Polsce i Polakach walczących o naszą niepodległość... W takiej scenerii wszyscy uczniowie naszej szkoły, podzieleni na dwie grupy, wzięli udział w zajęciach plastycznych pt. Urodziny Niepodległości. Efekty pracy dzieci i młodzieży można podziwiać na gazetkach w szkolnym korytarzu. Zapraszamy :)

W związku z 100. Rocznicą Odzyskania przez Polskę Nieodległości nasza szkoła przybrała biało-czerwone barwy. Już od samego wejścia do szkoły czuć klimat wielkiego święta wszystkich Polaków. Biało-czerwone proporczyki wzdłuż całego korytarza i odświętne gazetki, mają nam przypominać o setnych urodzinach niepodległości naszego kraju.

Dzieci uczęszczające do świetlicy środowiskowej Wesołe Urwisy wzięły udział w zajęciach na złotowskiej pływalni Laguna. Zajęcia sfinansowano z projektu Miasta Gminy Złotów. Nad bezpieczeństwem podopiecznych czuwały Panie Marta i Kasia.

W związku z jubileuszem 25-lecia naszej szkoły, w drugiej połowie października odbyła się wycieczka szkolna do Gniezna. Celem naszego wyjazdu było odwiedzenie miejsc związanych z patronem naszej szkoły – św. Wojciechem. W ramach wycieczki zwiedziliśmy  Katedrę Gnieźnieńską oraz Wzgórza Lecha, na którym katedra jest usytuowana. Następnie wzięliśmy udział w uroczystej Mszy św. w intencji naszej szkoły, którą odprawił m.in. nasz ks. Radek. Wczesnym popołudniem udaliśmy się do Kazimierza Biskupiego, gdzie zwiedziliśmy Klasztor Misjonarzy Świętej Rodziny.

Piękna pogoda, która towarzyszyła nam tego dnia oraz miejsca związane z naszym Patronem - św. Wojciechem, wprawiły nas w miły nastrój i sprawiły, że wycieczka nabrała charakteru jubileuszowej pielgrzymki szkolnej. 

 

 

  

-->