^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

Uczniowie klasy VII, VIII oraz III gimnazjum wybrali się do kina na film "Dywizjon 303. Prawdziwa historia". Film jest ekranizacją popularnej książki Arkadego Fiedlera pt. "Dywizjon 303", opowiadającej losy polskich lotników, którzy wsławili się swoją odwagą, walecznością i poświęceniem w czasie wielu bitew powietrznych z Niemcami w czasie II wojny światowej.

W październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwutygodniowym projekcie, w ramach II Forum Młodzieży - "Młody Złotów - moja przyszłość zawodowa". Naszym zadaniem było przygotowanie ścieżki edukacyjnej dla zawodu lekarza medycyny estetycznej oraz stolarza. Oprócz tego, musieliśmy dowiedzieć się jak najwięcej o tych zawodach, sprawdzić czy jest na nie zapotrzebowanie na naszym lokalnym złotowskim rynku i czy są to zawody przyszłości dla młodych Złotowian. W tym celu odwiedziliśmy I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie, zakład stolarski Pana Mirosława Pająka oraz Klinikę Medycyny Estetycznej "EsteticaClinic". Efekty naszej prac zaprezentowaliśmy w Urzędzie Miasta, gdzie odbyło się podsumowanie projektu.

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, swoje funkcjonowanie wznowiła świetlica środowiskowa "Wesołe Urwisy". Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku i finansowane są z projektu organizowanego przez Gminę Miasto Złotów. Uczestnicy świetlicy codziennie jedzą pyszny podwieczorek oraz biorą udział w różnorodnych zajęciach tematycznych. Nieodzownym elementem świetlicy są m.in. wycieczki do Muzeum Ziemi Złotowskiej. Tym razem dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej na temat haftu krajeńskiego. Poznały jego historię i technikę tworzenia, ale przede wszystkim zachwyciły się przedmiotami z motywem haftu krajeńskiego. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia :).

Świetlica szkolna to ulubione miejsce zabaw naszych pierwszaczków i nie tylko. To właśnie na niej można zjeść z panią śniadanie, pobawić się z rówieśnikami w sali lub na dworze i po prostu miło spędzić czas, nie myśląc nawet o nadchodzących lekcjach ;).

CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania w tym roku odbył się w dniach 6-21 października 2018 roku. Ministerstwo Cyfryzacji od lat wspiera tę inicjatywę, która ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne.  Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.
Zespół Szkół Katolickich włączył się już po raz kolejny w tą akcję otrzymując certyfikat. Przez cały tydzień uczniowie klas 1 – 5 mieli możliwość m.in. programować z ozobotem, Robotem Finch wraz z Miejską Biblioteką Publiczną, czy też wraz z zaproszonym informatykiem - programistą zaprogramować prostą grę. Nauka w parze z dobrą zabawą zawsze się sprawdza i przynosi ogromne sukcesy.

BohaterON – włącz historię! - to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek. Projekt ma edukować młode pokolenia Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Wiemy, jak wiele radości przyniosły Powstańcom pocztówki i listy wysłane w poprzednich edycjach akcji, dlatego też społeczność szkolna Zespołu Szkół Katolickich w Złotowie również włączyła się do tej akcji. Każdy uczeń miał niepowtarzalną okazję wyrazić swoje podziękowanie za ofiarność i przelaną krew za Ojczyznę.

 

 

  

-->