^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

BohaterON – włącz historię! - to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek. Projekt ma edukować młode pokolenia Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Wiemy, jak wiele radości przyniosły Powstańcom pocztówki i listy wysłane w poprzednich edycjach akcji, dlatego też społeczność szkolna Zespołu Szkół Katolickich w Złotowie również włączyła się do tej akcji. Każdy uczeń miał niepowtarzalną okazję wyrazić swoje podziękowanie za ofiarność i przelaną krew za Ojczyznę.

Od września 2018r. uczniowie klasy 3 biorą udział w programie TECHNOLOGIE Z KLASĄ objętym honorowym patronatem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ. Organizatorem programu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci.

Biorąc udział w programie uczniowie:

·       - rozwijają umiejętność rozumowania, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych (przy wykorzystaniu środowiska Scratch , ozobot),

·       - będą kształcić umiejętność logicznego myślenia, precyzyjnego prezentowania myśli i pomysłów,

·       - będą świadome przestrzegania praw i zasad bezpieczeństwa w sieci,

·       - zaspokoją naturalną ciekawość poznawczą.

Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książkę pod tytułem "The Dot”, której bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Vashti. Dziewczynka, dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki, uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta zainspirowała nauczycieli, bo przecież w każdym z nas tkwią talenty i tak w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki.

Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent.

17 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję pokazać swoje talenty malując kamienie, które zostaną umieszczone przy wejściu do budynku.

Zdjęcia Wanda Bihun www.złotów.naszemiasto.pl

Nowy rok szkolny, przywitał nas piękną słoneczną pogodą. Pani Dyrektor Danuta Łoboda, podczas inauguracji roku szkolnego powitała całą społeczność szkolną oraz  gości m.in., Alicję Andrzejewską prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz ks. Radosława Deręgowskiego nowego opiekuna duchowego naszej szkoły. Życzyła by nowy rok szkolny był czasem zdobywania wiedzy i umiejętności, by uczniowie rozwijali w szkole talenty. Ten rok szkolny będzie szczególny, gdyż w kwietniu nasza szkoła obchodzić będzie 25 - lecie.

Ks. Radek podczas uroczystej mszy św. 4 września poświecił plecaki uczniom klasy pierwszej.

W sali kinowej Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej w Złotowie  22 czerwca , nasi uczniowie  pożegnali miniony rok szkolny  2017/2018.
Rok 2017/2018 był rokiem intensywnej pracy zarówno uczniów jak i pedagogów.
Podczas uroczystości Pani Dyrektor Szkoły Danuta Łoboda wręczyła uczniom stypendia ufundowane przez SRK oraz nagrody książkowe.
Gratulując szkolnych osiągnięć zarówno tych dużych i małych życzymy wszystkim wspaniałych wakacji, ciekawie spędzonego czasu, nowych przyjaźni i niezapomnianych przygód.


Zapraszamy do fotorelacji  z ostatniego dnia w szkole.
Barbara Sitowska

 

Przejdź do fotorelacji

Czerwiec upłynął nam pod znakiem wycieczek. Zwiedziliśmy podziemia naszego kościoła parafialnego, przyjrzeliśmy się pozostałościom po złotowskim zamku na Półwyspie Rybackim, a także wybraliśmy się na Górę Żydowską. Pełni wrażeń i nowej wiedzy znaleźliśmy też czas na lody i pizzę ;)

 

 

  

-->