^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

 

ZSK ferie ma!

 

Dzień 1. Na sportowo.

Pierwszego dnia ferii odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Wśród uczestników nie zabrakło także dziewczyn. Sędzią głównym był p. Adrian.

Dzień 2. Łyżwing.

Drugiego dnia ferii miłośnicy jazdy na łyżwach wspólnie z opiekunem wybrali się na lodowisko. Ujemna temperatura nie przeszkodziła nam w dobrej zabawie, choć nie zabrakło upadków, wszystko skończyło się bezpiecznie.

Dzień 3. Etwinning.

 

Dzień ten upłynął pod has

łem "Pokaż język". Zajęcia w j. niemieckim i angielskim poprowadziły p. Dorota & p. Magda. Przy użyciu tablicy interaktywnej i komputerów poznawaliśmy naszych europejskich partnerów projektu Etwinning pt. " CCC - Communication, Culture, Creativity". Uczniowie logowali się na specjalnej platformie TwinSpace, zakładali swoje konta ( w wersji polsko-anglo-niemiecko języcznej), poznawali narzędzia pracy przy projekcie. Uczniowie dowiedzieli się także jak tworzy się

akronimy. Wszyscy Uczestnicy, którzy "pokazali nam język

 

" otrzymali książki, oczywiście w wersji anglojęzycznej.

Dzień 3. COOLinaria.

Trzeciego dnia ferii uczniowie kl. 1-3 wraz z Cecylką Knedelek, główną bohaterką książki pani Joanny Krzyżanek, brali udział w warsztatach kulinarnych. Uczniowie mieli za zadanie przygotować i ozdobić wafle, biszkopty, herbatniki etc. Na koniec odbyła się degustacja i picie "kawki" w porcelanowych filiżankach. Opiekę tego dnia sprawowały p. Jola i p. Aurelia.

Dzień 4. Handmade.

Czwarty dzień ferii w szkole upłynął pod hasłem zajęć plastycznych. Wyobraźnia, kreatywność, estetyka no i cierpliwość to cechy, którymi trzeba było się wykazać. Opłacało się! Prace plastyczne oraz koralikowe szaleństwa przyniosły małym artystom ogrom radości. Opiekę tego dnia sprawowały p.Jola i p. Julita.

Dzień 5. W terenie.

Ostatni dzień ferii w szkole odbył się ... poza szkołą. Uczniowie klas I-III sp pod opieką p. Doroty i p. Kasi udali się do pilskiego kina Helios, aby poznać przygody Emmeta - zwyczajnej, niewychylającej się i zupełnie przeciętnej minifigurki LEGO, którą przypadkowo wzięto za bardzo niezwykłą postać, stanowiącą klucz do ocalenia całego świata, a także do aquaparku. Natomiast miłośnicy natury z klas IV-VI, pod bacznym okiem Pani Emilii, ruszyli w teren, podziwiać lokalną przyrodę.

W ramach zajęć dodatkowych odbyły się także zajęcia historyczno - polonistyczne z projekcją filmu o uciekinierach z Oświęcimia (opiekunowie: p. Magda i p. Ania) , matematyczne z wykorzystaniem gier dydaktycznych (opiekun p. Basia), zajęcia wokalne podczas których uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i grę na instrumentach (opiekun p. Marzena) czy też kółko brydżowe z p. Ryszardem pobudzające do logicznego i twórczego myślenia. Szkolne Koło Misyjne również miało spotkanie

podczas ferii. Uczestnicy SKM pod bacznym okiem Księdza Macieja msf, śledzili losy misjonarzy na Madagaskarze. Krótko mówiąc, każdy mógł znaleźć coś dla siebie...


 

 

  

-->