^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

           eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

           Do programu tego przystąpiliśmy na początku stycznia 2014r. z autorskim projektem CCC (3xC) = creativity, communication and culture. Jest to projekt autorski p. Magdy Nowackiej (nauczyciel j. angielskiego). Większości z nas CCC kojarzy się z marką pewnego obuwia. Takie jest też logo naszego projektu. Nie przez przypadek. Dzięki butom można dojść do zamierzonego celu, a glany pojawiające się w logo naszego projektu mają symbolizować naszą indywidualność. Na dzień dzisiejszy udało nam się pozyskać różnych europejskich Partnerów. Mamy nadzieję, że nasza współpraca przerodzi się w nowe znajomości i przyjaźnie. Projekt ten zakłada bowiem, że przy użyciu różnorodnych form komunikacji, będziemy poznawać nowe zwyczaje, kulturę i ludzi, doskonalić umiejętność posługiwania się j.angielskim i niemieckim, a kreatywność naszych Partnerów i nas pozwoli stworzyć wspólnie coś naprawdę fajnego.

Do udziału w projekcie zapraszam wszystkich chętnych Uczniów klas IV-VI sp i I-III gimnazjum.

 

 

  

-->