^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

    Na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę, uczniowie kółka historycznego wybrali się do pobliskiego Zakrzewa. Ta niepozorna miejscowość jest bowiem bogata w niezwykłą historię oraz ciekawe miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć. Na początku dzieci zwiedziły Izbę Pamięci w Domu Polskim. Tam Pani Dyrektor Barbara Matysek-Szopińska opowiedziała niezwykle barwną opowieść o Związku Polaków w Niemczech, zaprezentowała zgromadzone w Izbie zbiory oraz oprowadziła uczniów po budynku Domu Polskiego, pokazując m.in. piękne freski Janiny Kłopockiej znajdujące się na głównej sali widowiskowej. Następnie dzieci udały się na cmentarz przy Kościele pw. św. Marii Magdaleny, by przy grobie ks. dra Bolesława Domańskiego zapalić pamiątkowe znicze. Wycieczkowicze przy pięknej słonecznej pogodzie jaka tego dnia towarzyszyła dzieciom, spacerowali ulicami Zakrzewa, by dotrzeć do Kaplicy Matki Boskiej Radosnej, a później pod Pomnik Obrońców Polskości Ziemi Złotowskiej 1772-1945 i Kamień z Prawdami Polaków w Niemczech.
Wyjazd do Zakrzewa okazał się pełną ciekawych opowieści i miejsc wycieczką w głąb naszej małej Ojczyzny.

 

 

  

-->