^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

     Wraz z nowym rokiem szkolnym, swoją działalność aktywnie prowadzi nasz szkolny Samorząd Uczniowski. W wyniku wyborów jego zarząd tworzą: Zuzanna Lipiec, która pełni rolę Przewodniczącej SU, Fabian Fedtke - zastępca Zuzi oraz Agata Czyż, Zofia Lipiec, Justyna Jędrzejczyk, Martyna Basiak i Dawid Kuźnicki. Opiekunem SU została Pani Magda.
Pod koniec września SU opracował plan pracy na nowy rok szkolny 2018/2019, który sukcesywnie realizuje. 
Pierwszym przedsięwzięciem SU było zorganizowanie Dnia Chłopaka. Uczennice samorządu przygotowały zestaw 5 zadań, z którymi musiały się zmierzyć drużyny chłopców z klas V-III gim. Chłopcy musieli m.in. nawlec nitkę na igłę i przyszyć guzik, obrać jak najwięcej ziemniaków, zapleść warkocza, wykazać się znajomością kolorów takich jak: miętowy, bordowy i fuksja, a także rozpoznać przeznaczenie kilku kosmetyków kobiecych. I choć wszystkie drużyny radziły sobie całkiem nieźle, triumf wiodła klasa III gimnazjum i to ona wygrała główna nagrodę - wałek do ciasta dla każdego chłopca z drużyny.
Kolejną imprezą zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski był Bal Jesieni dla uczniów z najmłodszych klas. Dzieci w kolorowych jesiennych przebraniach wzięły udział w licznych zabawach przygotowanych przez samorząd. Uśmiechnięte buzie uczniów oraz niezliczona ilość liści pozostawiona przez najmłodszych na sali gimnastycznej świadczyły o udanej i szalonej zabawie. 
Samorząd Uczniowskie pamiętał też o naszych nauczycielach i pracownikach szkoły. W związku z Dniem Edukacji Narodowej przygotował konkurs dla klas pt. "Nasz Wychowawca". I choć komisja konkursowa długo nie mogła podjąć ostatecznej decyzji, werdykt wydano ;) Na miejscu trzecim uplasowała się praca klasy VI i portret Pani Ani. Miejsce drugie zajęła klasa V z portretem Pana Adriana, natomiast miejsce III zdobyła klasa III gimnazjum, która narysowała portret swojej wychowawczyni - Pani Magdy. Ponadto, SU przygotował drobne upominki dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły i przedszkola. 
 
Zapraszamy do obszernej galerii z wszystkich dotychczasowych przedsięwzięć naszego Samorządu Uczniowskiego :)

 

 

  

-->