^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania w tym roku odbył się w dniach 6-21 października 2018 roku. Ministerstwo Cyfryzacji od lat wspiera tę inicjatywę, która ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne.  Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.
Zespół Szkół Katolickich włączył się już po raz kolejny w tą akcję otrzymując certyfikat. Przez cały tydzień uczniowie klas 1 – 5 mieli możliwość m.in. programować z ozobotem, Robotem Finch wraz z Miejską Biblioteką Publiczną, czy też wraz z zaproszonym informatykiem - programistą zaprogramować prostą grę. Nauka w parze z dobrą zabawą zawsze się sprawdza i przynosi ogromne sukcesy.

 

 

  

-->