^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

Pierwsze przygotowania i pomysły na upamiętnienie 25-lecia istnienia naszej szkoły, pojawiły się wraz z początkiem nowego roku szkolnego. Już we wrześniu zaczęliśmy planować i snuć marzenia na temat tego, jak powinien wyglądać ten szczególny dzień. I po wielu miesiącach przygotowań, możemy z dumą powiedzieć, że urodziny naszej szkoły były niewątpliwie dniem wyjątkowym.
Obchody Święta Szkoły rozpoczęliśmy niezwykle uroczystą Mszą Świętą, na której poświęcony został nowy sztandar szkoły. Następnie cała społeczność szkolna przemaszerowała do sali kinowej ZCAS-u, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. 
Po przywitaniu wszystkich gości, nastąpiło przekazanie nowego sztandaru na ręce Pani Dyrektor przez Radę Rodziców ZSK. Uroczysty Akt Nadania Sztandaru odczytał Pan Leszek Ślifierz - przewodniczący Rady Rodziców. Następnie Pani Dyrektor przekazała sztandar Szkolnemu Pocztowi Sztandarowemu. Po podziękowaniu przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego za nowy sztandar, nastąpiła jego prezentacja i ślubowanie przedstawicieli wszystkich klas. 
Kolejnym punktem uroczystości był niezwykle wzruszający program artystyczny. Dopracowany w każdym szczególe, z piękną oprawą muzyczną skłonił wszystkich zebranych do chwili refleksji nad tym, co w życiu naprawdę ważne. Jego treść nawiązywała do najpiękniejszych wartości: miłości, rodziny, wiary, historii, przyjaźni... 
Uwieńczeniem tego wyjątkowego dnia było zwiedzanie szkoły przez zaproszonych gości. Był to też czas nie tylko na obejrzenie tego, jak przez lata zmieniała się nasza szkoła, ale przede wszystkim był to doskonały moment na wspominki, podsumowania i snucie planów na przyszłość.

 

 

  

-->