^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

Uczniowie klasy 3 mieli zaszczyt już po raz drugi uczestniczyć  w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Dla Dzieci na Politechnice Gdańskiej. Polska Akademia Dzieci to pierwszy na skalę międzynarodową bezpłatny Uniwersytet prowadzony przez dzieci. Młodzi Naukowcy w wieku od 6 do 12 lat prowadzą swoje wykłady i przedstawiają własne badania naukowe wspólnie z Dużymi Naukowcami. Naszą szkołę reprezentował Konrad Chojnacki wraz z  Michałem Ślifierzem, którzy przedstawili wykład pt. „ Zabawa, praca, nauka z przyjacielem czyli o psach i ich roli w ludzkim sercu”.  

Honorowym gościem konferencji był Giuseppe Cataldo NASA z wykładem „Teleskop Jamesa Webba”.

Wszyscy uczestnicy mieli również możliwość uczestniczenia w Ogródku Matematycznym rozwiązując zadania matematyczne otrzymując dyplom oraz nagrodę niespodziankę. Organizatorzy zadbali również o nasze ciało, gdyż czekała na nas pizza oraz fontanna czekolady.

 

 

  

-->