^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

Dobiegły końca zajęcia tegorocznego kółka historycznego. W tym roku tematem przewodnim naszych spotkań była II wojna światowa. Poznaliśmy jej przyczyny, przebieg oraz skutki. Szczególną uwagę poświęciliśmy niezwykle trudnym i tragicznym wręcz losom zwykłych ludzi, którzy żyli w tamtych czasach.
Na kółku pracowaliśmy z mapą historyczną, analizowaliśmy historyczne źródła tekstowe oraz ikonograficzne, słuchaliśmy wojennych piosenek oraz słuchowisk radiowych, oglądaliśmy fragmenty filmów dokumentalnych, zwiedzaliśmy wystawy w naszym złotowskim muzeum oraz wybraliśmy się na wycieczkę do Bornego Sulinowa.
Kolejny już raz kółko historyczne wraz z kółkiem turystycznym połączyły swoje siły i wybrały się na wspólną wycieczkę. Tym razem celem wyjazdu było Borne Sulinowo. Gdy dotarliśmy na miejsce zwiedziliśmy m.in. osiedle bloków mieszkalnych typu Leningrad, bunkry, po których spacerowaliśmy z latarkami, Dom Oficera, Willę gen. Dubynina, pozostałości willi gen. Heinza Guderiana, dawny szpital wojskowy, silosy zbożowe przy ulicy Towarowej, dawny plac apelowy wykorzystywany niegdyś na zbiórki, apele i ćwiczenia musztry wojskowej oraz cmentarz radziecki, na którym znajduje się 348 mogił pracowników radzieckiej jednostki wojskowej oraz ich rodzin.
Po całym roku intensywnych zajęć, przyszedł czas na zasłużone wakacje, po których znowu spotkamy się na naszym kółku historycznym.

 

 

  

-->