^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

Uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 miał w tym roku wyjątkową oprawę. A wszystko to za sprawą 80. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. Gromadzących się przed szkołą uczniów oraz rodziców przywitały patriotyczne piosenki, które śpiewane były w czasie wojennej okupacji. Następnie wysłuchaliśmy autentycznego nagrania komunikatu radiowego z 1 września 1939 r., informującego Polaków o rozpoczęciu wojny. Do podniosłej atmosfery uroczystości przyczyniły się muzyczne występy szkolnej scholi oraz wzruszające wiersze.
Po krótkim, ale jakże podniosłym upamiętnieniu wydarzeń rocznicowych głos zabrała Pani Dyrektor Danuta Łoboda, która przywitała wszystkich zebranych bardzo serdecznie, przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz złożyła wszystkim życzenia na nowy rok szkolny. Błogosławieństwo ks. Radka zakończyło pierwszy dzień uroczystości. We wtorek 3 września odbyła się Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny, podczas której nastąpiło poświecenie plecaków naszych Pierwszoklasistów.
W nowym roku szkolnym wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy nieustającej pogody ducha, wytrwałości, cierpliwości i dążenia do wyznaczonych celów.

 

 

  

-->