^Powrót

 

                  uonet     

387685312 749236913676016 6651911828030815182 n

„Jak wyglądała droga powołania i na czym polega bycie biskupem?" – to tylko dwa z wielu pytań, jakie zadali ordynariuszowi diecezji bydgoskiej bp. Krzysztofowi Włodarczykowi uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. Św. Wojciecha w Złotowie.

Przybyli oni wraz z nauczycielami i wychowawcami do Katedry św. Marcina i Mikołaja, która jest także Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości. – Tu zawierzamy się Jezusowi przez Maryję – powiedział uczeń Baltazar. – Naszą szkołę wyróżnia to, że jest katolicka, a więc uczniowie, jak i nasi nauczyciele są wierzący, wyznają te same wartości. Szkoła jest dla mnie również drugim domem, ponieważ spędzam w niej sporo godzin, ucząc się od siedmiu lat – podkreślił. – Staramy się na początku każdego roku szkolnego nawiedzać święte miejsca, by czerpać z nich siły duchowe na kolejne miesiące. W tym roku wybór padł na matkę kościołów, czyli katedrę – dodał ks. Jan Tomczyk MSF, duszpasterz ze Złotowa i opiekun duchowy szkoły.

Centrum pielgrzymowania stanowiła Msza św., której przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk. – W tym miejscu chcemy przytulić się do serca Matki, która nas kocha. Modlę się za szkołę, za was kochane dzieci, które tworzycie żywioł tego miejsca, gdzie się uczycie oraz wychowujecie – mówił pasterz, zachęcając uczniów i nauczycieli, by starali się wsłuchać w głos najważniejszej Nauczycielki. – Z racji tego, że spotykamy się w październiku, ułożyłem sobie na to spotkanie hasło: „Z różańcem w ręku – z miłością w sercu”. To jest ta wspaniała modlitwa, w czasie odmawiania której przytulamy się do Matki Bożej, idąc zarazem po śladach Pana Jezusa, odkrywając to, co dla nas zrobił – dodał bp Włodarczyk.

Po Mszy św. historię miejsca przedstawił proboszcz katedry ks. infułat Stanisław Kotowski. Następnie przyszedł czas na dialog. Dzieci pytały biskupa m.in. o to czy lubi gry komputerowe i jakie ma hobby. Dowiedziały się, że jego marzeniem było m.in. uprawienie sportu oraz bycie marynarzem.

 

 

 

  

-->