^Powrót

 

710 nnabor szkolny


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

img 20211202 111021

Piękne przebrania oraz wiedza na temat bogów greckich towarzyszyły uczniom klasy V podczas Klasowego Konkursu Historycznego pt. Wśród bogów na Olimpie. Choć poziom wiedzy dzieci był bardzo wyrównany, najlepszymi w konkursie okazali się Oktawian Kosiński oraz Zuzanna Zdrenka.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

Czytaj więcej: Wśród bogów na Olimpie

img 20211130 092309

Uczniowie klasy VIII wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym BohaterOn, którego celem jest upamiętnianie bohaterów Powstania Warszawskiego. Młodzież uczestniczyła w warsztacie, w ramach którego zapoznała się z historią powstania, poznała jego przyczyny, dokładny przebieg oraz skutki. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny poświęcony powstaniu, wysłuchali wspomnień powstańców, pracując w grupach wykonali plakaty, a wszystko to w towarzystwie powstańczych piosenek.
Zajęcia w ramach akcji BohaterOn były niezwykle ciekawe oraz twórcze.

Czytaj więcej: BohaterOn w Twojej Szkole

img 20220114 180044

W styczniu Poczet Sztandarowy naszej szkoły miał przyjemność i zaszczyt uczestniczyć w dwóch bardzo ważnych wydarzeniach.

14 stycznia reprezentowaliśmy społeczność szkolną podczas uroczystości 150. urodzin księdza Bolesława Domańskiego, natomiast 31 stycznia wzięliśmy udział w uroczystościach na Cmentarzu Wojennym w związku z kolejną rocznicą wyzwolenia Złotowa oraz otwarciem Kaplicy Pamięci przy kościele św. Rocha.

 

Czytaj więcej: Poczet Sztandarowy

img 20211215 100856

27 grudnia to niezwykle ważna data nie tylko dla Wielkopolski, ale dla całej naszej Ojczyzny. Tego dnia bowiem w 1918 r. rozpoczęło się jedno z najważniejszych powstań narodowych.
W związku z tym uczniowie klasy VII wzięli udział w prelekcji Pana Jerzego Jelonka z Muzeum Ziemi Złotowskiej na temat historii Powstania Wielkopolskiego. Oprócz okoliczności wybuchu powstania, jego przebiegu i skutków, bardzo ciekawym był wątek związany z naszym terenami i osobami pochodzącymi ze Złotowszczyzny.
Spotkanie to było nie tylko ciekawą lekcją historii, ale również formą uczczenia pamięci o Bohaterach Powstania wielkopolskiego.

 

Czytaj więcej: Powstanie Wielkopolskie

img 20211217 121504

Mimo otaczających nas od dawna niesprzyjających okoliczności, klasa VI wraz z początkiem grudnia rozpoczęła przygotowania do pięknego celebrowania Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie wykonali prace plastyczne, wzięli udział w prelekcji nt. Świąt Bożego Narodzenia na Krajnie w Złotowskim Spichlerzu oraz przygotowali słodki świąteczny poczęstunek.
Ten grudniowy świąteczny czas, był dla klasy miłą odskocznią od codziennych trosk…

Czytaj więcej: Świąteczny czas…

 

 

  

-->