^Powrót

 

                  uonet     

Każde dziecko zna tę datę - 6 grudnia-  i wszyscy czekają tego dnia na odwiedziny Mikołaja. Bo któż nie lubi dostawać prezentów? Dzieci piszą do niego listy z prośbami, dorośli chociaż nie chcą się do tego przyznać, też mają nadzieję, że coś i dla nich się znajdzie w worku.

Uczniowie klas 1- 3 z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do spotkania Mikołaja. Podczas zajęć wykonywały przeróżne zadania m.in. związane z programowaniem – Photonem,  a także wysłuchały opowieści o Biskupie Mikołaju, rozwiązywały krzyżówki… no i oczywiście otrzymały prezenty.

Społeczność szkolna Zespołu Szkół Katolickich odpowiedziała na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej, których zachęcał wszystkie szkoły do udziału w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Nasza szkoła przygotowała własnoręczne kartki świąteczne, które przekazała samotnych i chorym mieszkańcom Złotowa przez ks. Radka, opiekuna duchowego naszej szkoły.  Cieszymy się, że ten sposób mogliśmy zainteresowanie osobom starszym.

Kolejny raz Samorząd Uczniowski naszej szkoły spisał się na medal. Tym razem jego członkowie przygotowali szkolne Mikołajki. Oprócz bardzo ciekawego quizu na temat Św. Mikołaja - biskupa jak i brodatego pana w czerwonej czapce z workiem prezentów, odbył się Mikołajowy Pokaz Mody. Na wybiegu zaprezentował się m.in. Mikołaj-bokser, Mikołaj z Hawajów, Mikołaj-raper i wielu innych niezwykłych Mikołajów ;)

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna.

W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ -  5 grudnia jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

W naszej szkole działa prężnie koło wolontariatu, które ma na swoim koncie wiele inicjatyw, akcji charytatywnych.

5 grudnia pani Dyrektor podczas apelu podziękowała wolontariuszom za zaangażowanie życząc dalszej satysfakcji z pomagania.

Wolontariusze z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Złotowie z ogromną radością i przyjemnością chcieliby podziękować wszystkim,  a w szczególności całej społeczności szkolnej za udział w akcji „Ciasteczka dla Alexa”. Dzięki zaangażowaniu i wielkiemu sercu uzbieraliśmy aż 3000 zł – przerosło to nasze najśmielsze oczekiwanie. Cały dochód z akcji zostało wpłacone na konto Alexa.

Akcja powtarzana była, aż trzy razy, pierwsza 8.11.2019, gdzie pojawiły się ciasteczka z motywem niepodległościowym, w kolejnych ciastka przybierały radosne motywy kwiatów z przeróżnymi polewami. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc, bo „każdy ma coś, co może dać innym”.

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego pod koniec października wybraliśmy się na wycieczkę szkolną do Dobrzycy. Miejscowość ta słynie z niezwykłych Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Spectabilis. W tych pierwszych mieliśmy okazję podziwiać m.in. ogród skalny, japoński, śródziemnomorski, leśny, francuski, ziołowy itp. A wszystko to w pięknej jesiennej odsłonie. Drugi ogród to największy na świecie labirynt grabowy, który powstał z 18 tysięcy sztuk sadzonek tego drzewa. Labirynt zajmuje powierzchnię 1 ha i ma ściany o wysokości 2 metrów. Po prawdziwej uczcie dla oka, przyszedł czas na "coś" dla ciała ;). Dlatego też udaliśmy się do Koszalina do parku trampolin Play Park. Wizyta w parku to było prawdziwe szaleństwo. Już dawno tak się nie wyskakaliśmy ;).

Samorządowi Szkolnemu dziękujemy za zorganizowanie wycieczki, a Paniom: Basi, Ani, Aurelii i Magdzie za opiekę i poświęcony czas.

 

 

  

-->