^Powrót

 

                  uonet     

Dzień Chłopaka na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. O swoich klasowych chłopcach pamiętały również dziewczynki z klasy IV, które wraz z wychowawczynią - Panią Magdą, przygotowały słodką niespodziankę dla swoich kolegów. 

Mamy nadzieję, że chłopcy zrewanżują się 8 marca, kiedy to obchodzić będziemy Dzień Kobiet.

Przedmiotem tegorocznych zajęć kółka historycznego jest Wielkopolska. Uczniowie poznają jej położenie, historię, zabytki, sylwetki zasłużonych Wielkopolan, regionalne stroje, muzykę, tańce oraz kulinaria. Dzieci słuchać będą barwnych opowiadań i legend, obejrzą prezentacje, albumy i fotografie, zapoznają się z literaturą i prasą dotyczącą Wielkopolski. Omówią również fragmenty filmów, wysłuchają słuchowisk historycznych oraz muzyki regionalnej, popracują z mapą, przeanalizują też źródła ikonograficzne np. obrazy i pocztówki. Nieodłącznym elementem kółka będą także wycieczki tematyczne. 
 
Wszystkie chętne dzieci zapraszamy w każdy poniedziałek o godzinie 14.35.
Zajęcia prowadzi Pani Magda.

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego swoją działalność rozpoczął Samorząd Uczniowski. Pierwszą jego inicjatywą było zorganizowanie przez żeńską jego część Dnia Chłopaka. Już od samego ranka dziewczęta częstowały słodkościami wszystkich chłopców, przedszkolnych i szkolnych tatusiów i dziadków oraz naszych nauczycieli - pana Adriana i ks.Radka oraz pana woźnego.

Jubileuszowy 25. Festyn Archeologiczny w Biskupinie już za nami. Nie mogło nas tam zabraknąć, tym bardziej, że wyjazd do Biskupina to zawsze pierwsza wycieczka historyczna w prawie każdym nowym roku szkolnym. Ot, taka to już nasza szkolna tradycja ;). 
Mnóstwo atrakcji ukazujących codzienne życie dawnych ludzi, przejazd kolejką wąskotorową z Biskupina do Żnina, obowiązkowe łuki, miecze i tarcze jako wycieczkowe pamiątki i zmęczone, ale zawsze uśmiechnięte buzie naszych uczniów to dowód na to, że wycieczkę możemy zaliczyć do jak najbardziej udanych.
19 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Wojciecha w Złotowie. Spośród 15 kandydatów do SU wybrani zostali: Anastazja Pałuczak (kl.IV), Anna Jędrzejczyk (kl.V), Agata Czyż oraz Cyprian Hryńczuk (oboje z klasy VI), Zofia Lipiec (kl. VII) oraz Justyna Jędrzejczyk (kl. VIII). Największą liczbę głosów uzyskała Anastazja i to ona będzie w nowym roku szkolnym pełniła funkcję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.
Nowemu SU gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz całej naszej szkolnej społeczności. Jednocześnie zapraszamy do współpracy sympatyków Samorządu :) 
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest Pani Magda Stachyra.
Poczet Sztandarowy Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Wojciecha w Złotowie tworzą Paweł Śmigiel oraz Franciszek Kowalski, którzy zamiennie pełnią funkcję chorążych oraz Dominika i Justyna Jędrzejczyk, Aleksandra Stefaniak, Maja Radowska oraz Wiktoria Rogala pełniące rolę asysty przy sztandarze. 
W nowym roku szkolnym Poczet Sztandarowy towarzyszył nam podczas uroczystości jego rozpoczęcia oraz godnie reprezentował społeczność szkolną w czasie 80. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej na Cmentarzu Wojennym w Złotowie, a także w czasie Projektu Kostka. 
Opiekunem Pocztu jest Pani Magda Stachyra. 
 
foto: zlotowskie.pl

 

 

  

-->