Uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 miał w tym roku wyjątkową oprawę. A wszystko to za sprawą 80. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. Gromadzących się przed szkołą uczniów oraz rodziców przywitały patriotyczne piosenki, które śpiewane były w czasie wojennej okupacji. Następnie wysłuchaliśmy autentycznego nagrania komunikatu radiowego z 1 września 1939 r., informującego Polaków o rozpoczęciu wojny. Do podniosłej atmosfery uroczystości przyczyniły się muzyczne występy szkolnej scholi oraz wzruszające wiersze.
Po krótkim, ale jakże podniosłym upamiętnieniu wydarzeń rocznicowych głos zabrała Pani Dyrektor Danuta Łoboda, która przywitała wszystkich zebranych bardzo serdecznie, przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz złożyła wszystkim życzenia na nowy rok szkolny. Błogosławieństwo ks. Radka zakończyło pierwszy dzień uroczystości. We wtorek 3 września odbyła się Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny, podczas której nastąpiło poświecenie plecaków naszych Pierwszoklasistów.
W nowym roku szkolnym wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy nieustającej pogody ducha, wytrwałości, cierpliwości i dążenia do wyznaczonych celów.
Dobiegły końca zajęcia tegorocznego kółka historycznego. W tym roku tematem przewodnim naszych spotkań była II wojna światowa. Poznaliśmy jej przyczyny, przebieg oraz skutki. Szczególną uwagę poświęciliśmy niezwykle trudnym i tragicznym wręcz losom zwykłych ludzi, którzy żyli w tamtych czasach.
Na kółku pracowaliśmy z mapą historyczną, analizowaliśmy historyczne źródła tekstowe oraz ikonograficzne, słuchaliśmy wojennych piosenek oraz słuchowisk radiowych, oglądaliśmy fragmenty filmów dokumentalnych, zwiedzaliśmy wystawy w naszym złotowskim muzeum oraz wybraliśmy się na wycieczkę do Bornego Sulinowa.
Kolejny już raz kółko historyczne wraz z kółkiem turystycznym połączyły swoje siły i wybrały się na wspólną wycieczkę. Tym razem celem wyjazdu było Borne Sulinowo. Gdy dotarliśmy na miejsce zwiedziliśmy m.in. osiedle bloków mieszkalnych typu Leningrad, bunkry, po których spacerowaliśmy z latarkami, Dom Oficera, Willę gen. Dubynina, pozostałości willi gen. Heinza Guderiana, dawny szpital wojskowy, silosy zbożowe przy ulicy Towarowej, dawny plac apelowy wykorzystywany niegdyś na zbiórki, apele i ćwiczenia musztry wojskowej oraz cmentarz radziecki, na którym znajduje się 348 mogił pracowników radzieckiej jednostki wojskowej oraz ich rodzin.
Po całym roku intensywnych zajęć, przyszedł czas na zasłużone wakacje, po których znowu spotkamy się na naszym kółku historycznym.
Zanim rok szkolny dobiegnie końca, w naszej szkole wciąż wiele się dzieje! Wycieczki dają nam przedsmak zbliżających się wakacji. 4 czerwca uczniowie klas 1- 3 udali się na spotkanie ze zwierzętami w poznańskim ZOO po którym oprowadzał nas Przewodnik. Wielką atrakcją okazała się przejażdżka kolejką parkową "Maltanka", którą można objechać cały ogród zoologiczny, podglądając przy okazji zwierzęta. Podczas zwiedzania znalazł się też czas na spożycie pysznego obiadu, chwilę odpoczynku w słoneczku. Emocji i wrażeń było wiele, wszyscy byli zachwyceni.
Uczniowie klasy 3 mieli zaszczyt już po raz drugi uczestniczyć w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Dla Dzieci na Politechnice Gdańskiej. Polska Akademia Dzieci to pierwszy na skalę międzynarodową bezpłatny Uniwersytet prowadzony przez dzieci. Młodzi Naukowcy w wieku od 6 do 12 lat prowadzą swoje wykłady i przedstawiają własne badania naukowe wspólnie z Dużymi Naukowcami. Naszą szkołę reprezentował Konrad Chojnacki wraz z Michałem Ślifierzem, którzy przedstawili wykład pt. „ Zabawa, praca, nauka z przyjacielem czyli o psach i ich roli w ludzkim sercu”.
Honorowym gościem konferencji był Giuseppe Cataldo NASA z wykładem „Teleskop Jamesa Webba”.
Wszyscy uczestnicy mieli również możliwość uczestniczenia w Ogródku Matematycznym rozwiązując zadania matematyczne otrzymując dyplom oraz nagrodę niespodziankę. Organizatorzy zadbali również o nasze ciało, gdyż czekała na nas pizza oraz fontanna czekolady.