^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

Jak wyglądała wieś w średniowieczu? Czym zajmowali się jej mieszkańcy? Jakie obowiązki mieli chłopi wobec właściciela ziemi? Czy mieszkańcom wsi starczało czasu na jakieś rozrywki? O średniowieczu można by mówić bez końca... A gdyby tak można je było zobaczyć? Na przykład taką średniowieczną wieś...
Wieś w średniowieczu - okiem Beaty i Magdaleny (z kogucikiem na dachu), Kacpra i Nikodema (z stadkiem gąsek), Huberta i Dominika (z zagrodami i snopami zboża).
Takie cuda tylko na historii w klasie V :)

Czytaj więcej: Wieś w średniowieczu

"Z wizytą w Urzędzie Miasta" - taki temat miała niecodzienna lekcja wiedzy o społeczeństwie w kl.II Gimnazjum im. Św. Wojciecha w Złotowie. Niecodzienna, gdyż szkolne ławki zamieniono na salę sesyjną złotowskiego Ratusza, a w rolę nauczyciela wcieliła się pani Aleksandra Zachęć - Sekretarz Gminy Miasta Złotów. Na początku spotkania, pani Aleksandra opowiedziała młodzieży jak działa samorząd lokalny, w jaki sposób powołuje się jego władze i jakie mają one kompetencje. Następnie zaprosiła uczniów na wycieczkę po urzędzie, podczas której szczegółowo wyjaśniała, czym konkretnie zajmują się pracujący w nim urzędnicy.

Czytaj więcej: Z wizytą w Urzędzie Miasta

Okazuje się, że na najlepszych szkoleniach z tego tematu nie znajdziemy tak fajnego pomysłu, jaki miała klasa V wraz z wychowawczynią - panią Magdą.  Uczniowie przygotowali dla rodziców wystawę swoich prac oraz mini barek sałatkowo-kanapkowy :) Drodzy Uczniowie, Koleżanki i Koledzy, pamiętajcie: pozytywnie zaskoczone mamy zajadające smaczne przekąski "przełkną" każdą karteczkę z ocenami ;)

Klasa V :)

Czytaj więcej: Jak przygotować dobrą wywiadówkę?

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu oraz Doradztwo Społeczne i Gospodarcze opracowały multimedialną grę internetową Praca czeka w rzemiośle skierowaną do uczniów gimnazjum. Gra ma dwa poziomy trudności oraz dwie formy. Gra E-rzemieślnik przypomina grę planszową, a gra Miliard w Rzemiośle quiz. Celem gier jest popularyzacja zawodów rzemieślniczych i kształcenia zawodowego.

Czytaj więcej: W co gra ZSK ?

"Ocalić od zapomnienia" - takie hasło, 27 stycznia, przyświecało uczniom naszej szkoły w dniu 70. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Wzruszający apel pod kierunkiem pani Magdy Stachyry (nauczycielki historii) przygotowali uczniowie z Kółka Historycznego, którzy przybliżyli społeczności szkolnej  historię założenia obozu, warunków w jakich mieszkali i pracowali więźniowie oraz egzekucjom w obozie. 

Czytaj więcej: Ocalić od zapomnienia

21 styczeń to wyjątkowa data w kalendarzu - Dzień Babci i Dziadka. Jest to jedno z najmilszych i najsympatyczniejszych dni, w których uczniowie mogą zaprezentować swoje zdolności artystyczne. Uczniowie klas 1- 3 zaprosili swoich gości do Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej w Złotowie, gdzie sala zapełniła się po brzegi.

Czytaj więcej: Dla Babci i Dziadka

 

 

  

-->