^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

Mikołajkowe szaleństwo – tak można nazwać rywalizację sportową, która maiała miejsce w ZSK. 6 grudnia uczniowie katolickiej szkoły podstawowej i gimnazjum udali się na “Złotowską Spartę”, by wziąć udział w konkurencjach sportowych. Zabawy było co niemiara.
    Najpierw uczniowie klas I – III rywalizowali między sobą  - oj, działo się, działo – sześć konkurencji i … Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie kl. II, klasa III miejsce drugie, trzecie nasze kochane I. Następnie do rozgrywek staneli uczniowie klas IV – VI i tu też do końca walczyli o miejsce drugie klasa IV i klasa V – zdobyli ci drudzy. Bezkonkurencyjni okazali się szóstoklasiści. Nie liczyły się dla dzieci zdobyte miejsca, a dobra zabawa  i sportowa rywalizacja.

Czytaj więcej: Mikołajki 2014

Cała społeczność nasze szkoły zbierała do 5 grudnia bandaże dla Afryki. Siostra Dariana Jasińska ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny od 2001 roku jest w Zambii, a od 2004 w Kenii i wie jak bardzo potrzebna jest pomoc wszystkim chorym. Udało nam się zebrać 260 bandaży, które przesłaliśmy do Warszawy, gdzie zostało zapakowane w wielkie pudła (500 sztuk) i przesłane do Afryki.
Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się do tej akcji, bo “kochanie to dawanie”.

Jola Wiśniewska Opiekun SU

Czy może być coś fajniejszego niż "nocka" w szkole? Tak, dwie "nocki" :)
Nie ma bardziej wyczekiwanej, wymarzonej i wytęsknionej imprezki w szkole jak "nocka". To o nią dopytują uczniowie już pierwszego września, a są i tacy, co w wakacje, jak spotkają nauczyciela na ulicy, nie omieszkają zapytać: "Kiedy to też będzie ta nocka?" No cóż, taki jej urok :)
Swojej nocki doczekała się klasa V wraz z wychowawcą Panią Magdą Stachyrą.

Czytaj więcej: Nocka w szkole

"Pieśń ujdzie cało" - tak zatytułowany był koncert piosenki patriotycznej, jaki odbył się 26 listopada w Zespole Szkół Katolickich im. Św. Wojciecha w Złotowie. Koncert, na który zaproszeni zostali rodzice oraz władze szkoły, dedykowany był wszystkim Bohaterom - żołnierzom oraz ludności cywilnej, dzięki którym możemy dziś żyć w wolnej Polsce. Uczniowie przypomnieli pieśni i piosenki, które śpiewano nie tylko na polu bitwy, ale również w wielu polskich domach. Dawniej, utwory te dodawały Polakom ducha walki w trudnych chwilach, podsycały ich  patriotyzm i wiarę w siebie.

Czytaj więcej: Pieśń ujdzie cało

Historia nie musi być nudna !!! Ba, może być nawet bardzo interesująca :) Przekonali się o tym uczniowie klasy I gimnazjum, którzy na jednej z lekcji historii wcielili się w rolę bogów greckich. Klasa podzieliła się na pięć zespołów, z których każdy miał za zadanie przedstawić jeden z wybranych przez siebie mitów greckich. Oprócz dokładnego zaznajomienia się z treścią mitu, należało też przygotować odpowiednie stroje i rekwizyty oraz mini scenografię. Uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem wręcz rewelacyjnie :) I choć wszyscy wypadli bardzo dobrze, wyróżnienie zdobyła grupa dziewcząt, która przygotowała współczesną wersję "Mitu o Afrodycie". Uczennice zadbały o każdy szczegół, a ich gra aktorska momentami przewyższała umiejętności niektórych aktorów z "małego ekranu"  :)

Czytaj więcej: Historia nie musi być nudna !!! 

“ZIMA MALOWANA TAŃCEM I MUZYKĄ" to tytuł warsztatów muzyczno – plastycznych, które odbyły się w Zespole Szkół Katolickich w Złotowie dla nauczycieli, bibliotekarzy, instruktorów. Zajęcia prowadziła pani Gabi Mrozicka z Krakowa, która pokazała pomysłowe, niezwykle twórcze, bardzo atrakcyjne prace plastyczne do samodzielnego wykonania przez dzieci w różnych technikach, z prostych, ogólnodostępnych materiałów.

Czytaj więcej: Zima malowana tańcem i muzyką

 

 

  

-->