^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

Okres poprzedzający Boże Narodzenie  sprawia, że przygotowujemy się duchowo – roraty, a także staramy się zadbać o wystrój zewnętrzny naszych domów. Na kółku plastycznym rozpoczął się sezon świąt. Uczniowie klas 1- 3 gościli panią Kingę Rożalską – Sieg, która “zdradziła” nam jak zrobić własne bombki ze sznurka i balonu. Efekt pracy przeszedł nasze oczekiwania. Starsi uczniowie kl. 4- 6 natomiast gościli panią Sylwię Misztal, która również pokazała jak zrobić oryginalną bombkę ze wstążki. Nasze panie pokazały, że naprawdę można zrobić piękne bombkowe arcydzieła.

Czytaj więcej: Święta tuż tuż 

Koniec listopada w klasach I - III przebiegał pod znakiem teatru kukiełkowego. Dzieci obejrzały dwie sztuki: "Kot w butach" oraz " Dzielny Tomek, kompan Reksia". Kontakt z tzw. żywą sztuką ma nieocenione walory wychowawcze, poznawcze oraz rozwojowe. Jest to także bardzo lubiana przez dzieci forma rozrywki.

Czytaj więcej: Teatr w klasach I - III

Jak co roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Złotowie  zorganizowała konkurs plastyczny dla wszystkich uczniów  klas 1- 3. Tym razem tematem konkursu była „Martwa natura”. Organizatorki p. Iwona Młynarska i Mariola Klawun  przygotowały kompozycję ze sztucznych kwiatów i warzyw. Młodzi, utalentowani artyści tworzyli piękne prace pastelami, bądź w ołówku.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny w SP 2

18 listopada dzięki inicjatywie pani Joli Wiśniewskiej odbył się Międzyklasowy Konkurs Pięknego Czytania. Głównym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych, popularyzacja pięknego czytania oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa. 10 laureatów z I etapu, czytało fragmenty książki „Grzegorz Kasdepke dzieciom”.

Czytaj więcej: Konkurs pięknego czytania

 

 

  

-->