^Powrót

 

                  uonet     

Z okazji 25 lecia Katolickiej Szkoły Podstawowej uczniowie klas 1 -4 na lekcji informatyki wykonali okolicznościowe kartki w programie paint.

Niniejsze prace pokazują jak wspaniała jest wyobraźnia i twórczość naszych uczniów.


W związku z Jubileuszem 25-lecia istnienia naszej szkoły Panie Anna Minor-Czyż oraz Magda Stachyra przygotowały konkurs wiedzowy o szkole i jej patronie Św. Wojciechu. Konkurs odbył się w formie Kahoota, czyli w specjalnej aplikacji internetowej.
Na tablicy interaktywnej wyświetlały się poszczególne pytania, natomiast uczniowie, którzy wcześniej musieli się zalogować, mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie odpowiedzieć na konkretne pytanie. Dodatkową atrakcją było to, że przez cały czas trwania konkursu wyświetlała się aktualna lista jego faworytów.
Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: klasy 4-6 oraz 7-3 gim. Uczniowie musieli odpowiedzieć na niekiedy bardzo trudne pytania, ale też i zaskakujące i wymagające od nich sprytu ;).
 
Laureatami konkursu zostali:
- kategoria klas 4-6: Filip Olejniczak, Agata Czyż, Bartosz Birecki oraz Wiktoria Łapot;
- kategoria klas 7-8 oraz kl. III gim.: Julia Olejniczak, Kinga Purczyńska, Bruno Massel-Chara.
 
Zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczniom serdecznie gratulujemy.

I wreszcie długo wyczekiwany przez uczniów klasy III gim. oraz nauczycieli Egzamin Gimnazjalny już na nami. Pierwszego dnia obejmował on część humanistyczną, czyli język polski, historię oraz wiedzę o społeczeństwie. W drugim dniu uczniowie zmagali się z zadaniami przyrodniczymi (geografią, biologią, chemią i fizyką) oraz matematyką. Ostatniego dnia na "tapetę" poszedł język angielski w wersji podstawowej i rozszerzonej.  
Na wyniki egzaminu musimy poczekać do drugiej połowy czerwca. Zatem, nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość ;).

Jakiś czas temu Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Pan Henryk Szopiński zaprosił uczniów naszej szkoły do stolicy naszego województwa - Poznania. Bardzo chętnie skorzystaliśmy więc z zaproszenia i udaliśmy się na wycieczkę.
Na początku wzięliśmy udział w sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i choć na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że to straszne nudy... było bardzo fajnie :). Następnie Pan Szopiński wraz z Panem Jackiem Bogusławskim - członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego oprowadzili nas po urzędzie i opowiedzieli o jego funkcjonowaniu, a także o swojej w nim pracy. Na koniec naszego spotkania otrzymaliśmy upominki i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
Drugą atrakcją naszego wyjazdu była wizyta w aqua parku w poznańskiej Malcie. Dwie godziny wodnych atrakcji wprawiły nas w wyśmienity nastrój. Jednym słowem - wycieczka udała się znakomicie. Aż żal było wracać do domu ;).
 
Organizatorem wycieczki była Pani Dorota, natomiast nad bezpieczeństwem uczniów czuwali: Panie Ania, Magda oraz Kasia, a także Pan Adrian.
 
W tym miejscu pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować Panu Henrykowi Szopińskiemu za zaproszenie, cenną wiedzę oraz poświęcony czas.

Dnia 14.02.19  w Radawnicy odbył się I Powiatowy Konkurs Recytatorski w jęz. angielskim i niemieckim. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów.

W kategorii: gimnazjum trzecie miejsce zdobył Piotr Birecki, klasy 7 i 8 pierwsze miejsce zdobyła Maja Zygiel.  Dziękujemy również za godne reprezentowanie naszej szkoły Agacie Czyż.

Gratulujemy!

 

 

  

-->