^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

http://zskzlotow.weebly.com/uploads/3/1/2/7/3127359/9200862.jpgOdpowiedź na pytanie jak było, nasuwa się sama. Za krótko ! :) Wnioskując z załączonych zdjęć - rewelacyjnie! Niech żałuje ten, kogo nie było wśród ponad 40 Uczestników wycieczki Szczecin-Berlin, której organizatorem był Pan Ryszard Jaworski (nauczyciel chemii w naszym gimnazjum). Opiekunami natomiast byli Pani Kasia Jaroszewska i Pan Adrian Gawluk oraz Mama Szymona. Przewodnikiem był Pan Stanisław Pikulik. Podczas trzydniowego tour nasi Uczniowie wraz z Opiekunami odwiedzili: W poniedziałek: Międzyzdroje i Jezioro Turkusowe oraz latarnię  w Kołobrzegu, we  wtorek-Berlin: ratusz, pozostałości muru berlińskiego, Alexander Platz i kościoły (duuużo kościołów). W środę - Szczecin: Muzeum Figur Woskowych, rejs statkiem, Zamek Książąt i Stare Miasto.

Na podstawie relacji Aśki Kowalskiej (IIIg). Foto - Olka Klocek (III g). Dziękuję!

Czytaj więcej: Wycieczka szkolna Szczecin-Berlin

10 kwietnia w Zespole Szkół Katolickich obchodzono dwudziestolecie istnienia szkoły. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przewodniczył jej oraz homilię wygłosił założyciel szkoły ks. Piotr Lipski. Następnie cała społeczność szkolna i zaproszeni goście udali się do sali ZCAS na program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Czytaj więcej: XX-lecie ZSK

Wierzę w Syna Bożego

1. Dzień – Odnowienie przyrzeczeń Sakramentu Chrztu.

W naszej szkole 7 kwietnia rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które przeprowadził ks. Piotr Gałązka MSF, misjonarz z Górki Klasztornej. W pięknej atmosferze rozpoczęliśmy pierwszy dzień naszych wspólnych ćwiczeń duchowych. Nasza siła, siła ducha zależy od dobrego przygotowania, ćwiczenia. Fundamentem spotkania z Chrystusem jest przyjęty przez nas sakrament Chrztu. Ojciec rekolekcjonista bardzo trafnie i rzeczowo nawiązywał do tego wydarzenia. Istotną Chrztu jest wejście w relacje z Bogiem, stajemy się jego dziećmi.

Czytaj więcej: Rekolekcje 2014 w ZSK 

Rekolekcje szkolne – Czas Miłości Ukrzyżowanej

      Czas Wielkiego Postu kieruje spojrzenia w stronę tajemnicy Krzyża. Krzyż jest częścią życia nie tylko ludzi starszych lub chorych, ale wskazuje, że droga życia bywa drogą krzyżową z różnymi stacjami. Dla wielu młodych ludzi, okres ten kojarzy się ze smutkiem, wyrzeczeniami i brakiem rozrywki. Jednakże tajemnica Wielkiego Postu kryje zachwyt nad dziełem, którego dokonał Chrystus z miłości do każdego z nas.

Czytaj więcej: Plan rekolekcji szkolnych 2014

  1 września 1994 r. zabrzmiał pierwszy dzwonek w Katolickiej Szkole Podstawowej w Złotowie. 23 kwietnia 1997 roku ks. Biskup Marian Gołębiewski Ordynariusz Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej dokonał aktu nadania Imienia Św. Wojciecha oraz poświecił tablicę pamiątkową. Organem prowadzącym szkołę jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. 10 kwietnia społeczność szkolna będzie obchodzić XX-lecie. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tej ważnej dla nas uroczystości.

Czytaj więcej: Obchody uroczystości XX-lecia ZSK

      Troska o powołania do służby w Kościele obejmuje wszystkich chrześcijan. Wyraża się ona zarówno poprzez działalność jak i modlitwę. Dlatego też, jako SKM włączamy się w oba te wymiary. W pierwszy czwartek miesiąca, w którym w sposób szczególny pamiętamy o powołaniach kapłańskich, zakonnych i misyjnych, 6 lutego br. nasi SKMowicze zaangażowali się w przygotowanie liturgii i nabożeństwa pierwszo czwartkowego w intencji powołań i misji.

         Świadectwo to jest znakiem, że wszelka działalność ma swoje fundamentu w modlitwie i adoracji. Ewangelizacja i Misję są możliwe dzięki żywej relacji człowieka do Boga. Jako Szkolne Koło Misyjne zachęcamy wszystkich, szczególnie wspólnotę naszej szkoły, aby w swoich modlitwach otaczać również opieką tych, którzy niosą Słowo Boże „na krańce świata”, docierając nie tylko w dalekie zakątki naszego globy, ale również w zakamarki ludzkich, stęsknionych Boga serc. Wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu z serca dziękujemy.

Opiekun SKM

 

 

  

-->