^Powrót

 

710 nnabor szkolny


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

Wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Katolickich zamiast bawić się w Halloween na zajęciach artystycznych i plastycznych przygotowywali stroiki, aby uczcić pamięć Tych co odeszli. Delegacja klasy 6 zaniosła stroiki na cmentarz wojenny, protestancki oraz zaopiekowała się grobami, o których już zapomniano. Okazało się, że w naszym mieście jest bardzo dużo zaniedbanych i zapomnianych grobów, dlatego za rok zapraszamy wszystkie szkoły do wspólnego dzieła i zjednoczenia się w pamięci, modlitwie i czynie.

 

Marzena Grochowska

Czytaj więcej: Zamiast Halloween

Nie od dziś wiadomo, że w naszej szkole, oprócz tradycyjnych świąt i uroczystości, obchodzi się wydarzenia, dni lub rocznice mniej popularne, czasami zapomniane. Nie inaczej było i tym razem. Pod koniec września, cała społeczność szkolna, zgromadziła się na uroczystości upamiętniającej 75. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Czytaj więcej: Polskie Państwo Podziemne

29.09 klasa I SP obchodziła swoje Pasowanie na Ucznia. Nietypowo, bo nie w szkole, a w Górce Klasztornej. Uczniowie przyjechali wraz z rodzicami, rodzeństwem i innymi członkami rodziny. Towarzyszyli im koledzy i koleżanki z klasy II ze swymi rodzicami i wychowawczynią panią Jolą. Po uroczystej Mszy św. opiekun szkoły ks. Adam odczytał przysięgę, a pani Dyrektor pasowała każdego imponującym piórem.

Czytaj więcej: Pasowanie

Dopiero rozpoczął się nowy rok szkolny, a nasi uczniowie "zaliczyli" już pierwszą wycieczkę. W czwartek 18 września uczniowie klas III-VI SP oraz I gim. udali się do Biskupina, aby wziąć udział w XX Festynie Archeologicznym. W tym roku tematem festynu była epoka kamienia, brązu i żelaza.

Czytaj więcej: Wycieczkowo! Biskupin

Dnia 22.09.2014 Uczniowie kl. 1-3 spotkali się z Policjantami oraz Pracownikami Starostwa Powiatowego w Złotowie w ramach akcji “Błyśnij na drodze”. Po krótkim programie artystycznym, odbył się turniej wiedzy o bezpieczeństwie pieszego na drodze. Pięć drużyn pod “dowództwem” Gości, dzielnie rywalizowało i zaskakiwało swoją wiedzą. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski, a Goście własnoręcznie zrobione przez Uczniów prezenty.

Tekst i zdjęcia: p. Jola Wiśniewska

Czytaj więcej: Błyśnij na drodze

 

 

  

-->