^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

Tegoroczne zajęcia kółka historycznego poświęcone są tematyce II wojny światowej. Uczniowie w każdy poniedziałek spotykają się, by poznać historię tego wydarzenia. Oglądając fragmenty filmów dokumentalnych, przeglądając czasopisma i literaturę zgłębiają tajniki wiedzy na temat przyczyn, przebiegu i skutków wojny. Najważniejszym jednak celem zajęć jest pokazanie losów ludzi na tle okrucieństwa II wojny światowej. W związku z tym, uczniowie poznając historię Powstańców Warszawskich wzięli udział w akcji "BohaterON - włącz historię!" i  napisali kilkanaście kartek dla uczestników powstania warszawskiego. 
Zajęcia kółka historycznego odbywają się w poniedziałki o godzinie 14.30. 
Zapraszamy serdecznie :)
Poczet Sztandarowy jest nieodłącznym elementem naszej szkoły. Towarzyszy nam podczas najważniejszych szkolnych uroczystości, ale również reprezentuje naszą szkołę na zewnątrz, w czasie wydarzeń o charakterze lokalnym czy państwowym. 
W tym roku szkolnym służbę przy poczcie pełnią uczniowie klasy VII. Funkcję chorążych sprawują Franciszek z Pawłem, a asystę stanowią Justyna i Dominika oraz w zastępstwie Julia, Zuzanna i Maja z klasy III gimnazjum. 
Choć minęły dopiero dwa miesiące szkoły to nasz poczet wziął udział w wielu uroczystościach: uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego, obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej, Projekcie Kostka oraz pasowaniu na ucznia klasy I. 
Opiekunem pocztu jest Pani Magda.

Tym razem nasza świetlicowa sala zamieniła się w "fabrykę robotów" ;). Zajęcia konstrukcyjne wyjątkowo podobały się Wesołym Urwisom, pobudzając ich kreatywność i sprawiając wiele radości.

Uczniowie klasy VII, VIII oraz III gimnazjum wybrali się do kina na film "Dywizjon 303. Prawdziwa historia". Film jest ekranizacją popularnej książki Arkadego Fiedlera pt. "Dywizjon 303", opowiadającej losy polskich lotników, którzy wsławili się swoją odwagą, walecznością i poświęceniem w czasie wielu bitew powietrznych z Niemcami w czasie II wojny światowej.

W październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwutygodniowym projekcie, w ramach II Forum Młodzieży - "Młody Złotów - moja przyszłość zawodowa". Naszym zadaniem było przygotowanie ścieżki edukacyjnej dla zawodu lekarza medycyny estetycznej oraz stolarza. Oprócz tego, musieliśmy dowiedzieć się jak najwięcej o tych zawodach, sprawdzić czy jest na nie zapotrzebowanie na naszym lokalnym złotowskim rynku i czy są to zawody przyszłości dla młodych Złotowian. W tym celu odwiedziliśmy I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie, zakład stolarski Pana Mirosława Pająka oraz Klinikę Medycyny Estetycznej "EsteticaClinic". Efekty naszej prac zaprezentowaliśmy w Urzędzie Miasta, gdzie odbyło się podsumowanie projektu.

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, swoje funkcjonowanie wznowiła świetlica środowiskowa "Wesołe Urwisy". Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku i finansowane są z projektu organizowanego przez Gminę Miasto Złotów. Uczestnicy świetlicy codziennie jedzą pyszny podwieczorek oraz biorą udział w różnorodnych zajęciach tematycznych. Nieodzownym elementem świetlicy są m.in. wycieczki do Muzeum Ziemi Złotowskiej. Tym razem dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej na temat haftu krajeńskiego. Poznały jego historię i technikę tworzenia, ale przede wszystkim zachwyciły się przedmiotami z motywem haftu krajeńskiego. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia :).

 

 

  

-->