Przejdź do treści

Odwrócona lekcja historii w klasie V

  • przez

Do niecodziennej lekcji historii, doszło niedawno w klasie V, kiedy to uczniowie zamienili się rolami z panią Magdą i to oni poprowadzili lekcję. Jako pierwsi na ochotnika zgłosili się Kacper, Adam oraz Ignacy.

Na początku nowi nauczyciele przeprowadzili kartkówkę, którą musieli po lekcji sprawdzić. Osobną wersję z nieco trudniejszymi pytaniami otrzymała pani Magda ;). Chłopcy przygotowali temat o Bolesławie Krzywoustym. Ignacy opowiedział klasie historię panowania polskiego władcy, Kacper podyktował przygotowaną przez siebie notatkę, a Adam wraz z uczniami rozwiązywał krzyżówkę podsumowującą temat, którą wcześniej ułożył.

Lekcja przygotowana oraz poprowadzona przez uczniów przebiegła wręcz wzorowo. Nowi nauczyciele spisali się na medal. Podsumowując lekcję przyznali, że samo jej przygotowanie wymagało sporo wysiłku i dużej ilości czasu, a i przeprowadzenie zajęć, zmieszczenie się w czasie oraz utrzymanie dyscypliny na lekcji było nie lada wyzwaniem. Warto jednak było spróbować i choć raz zamienić się rolami z nauczycielem.