Przejdź do treści

Odwrócona lekcja historii w klasie V (cz.2)

  • przez

„Odwrócona lekcja” to bardzo ciekawa metoda pracy na zajęciach, polegająca na odwróceniu ról – uczniowie pełnią funkcje nauczyciela. Wzbudza ona ciekawość, bo któż z nas choć raz nie bawił się w szkołę i nie chciał być nauczycielem ;). 

Tym razem historię w klasie V poprowadzili Tosia i Nikodem. Na początku nowi nauczyciele przeprowadzili kartkówkę, którą musieli później sprawdzić. Następnie uczniowie obejrzeli film poświęcony głównemu bohaterowi lekcji – Kaźmierzowi Wielkiemu, po czym  Nikodem podyktował przygotowaną przez siebie notatkę.

Czas lekcji, choć zawsze wydaje się uczniom niezwykle długi, tym razem płynął bardzo szybko. Lekcja przygotowana i poprowadzona przez Tosię i Nikodema była ciekawa i bardzo podobała się uczniom.