Przejdź do treści
vulcan

Aktualności

Aktualności

Wycieczka do Kołobrzegu

W dniu 4 czerwca 2024 roku uczniowie klasy czwartej, piątej oraz szóstej  udali się na wycieczkę do Kołobrzegu. Główną atrakcją obok spaceru po molo, promenadzie i porcie był rejs statkiem „Monika III” po morzu oraz zabawa w piasku na brzegu Bałtyku. Poza tym zwiedziliśmy Muzeum Minerałów, zobaczyliśmy Latarnię Morską, która była niestety w remoncie oraz odwiedziliśmy interaktywne Muzeum 6D „Maszoperia”.
Czytaj dalej
Aktualności

Laureaci Konkursu Kangur Matematyczny 2024 !!!

Aleksander Nowak – najlepszy wynik w szkole w kategorii Maluch dla klas trzecich!!!Julian Hryńczuk - najlepszy wynik w szkole w kategorii Maluch dla klas czwartych!!!Antonina Igman – najlepszy wynik w szkole w kategorii Beniamin dla klas piątych!Anna Sobiegraj – najlepszy wynik w szkole w kategorii Beniamin dla klas szóstych!Róża Jarząbek – najlepszy wynik w szkole w kategorii Kadet dla klas...
Czytaj dalej
Aktualności

Wycieczka klasy 6 do Bydgoszczy

6 czerwca 2024 roku klasa VI wraz z wychowawcą Anną Minor-Czyż i opiekunami: p. Magdą Stachyrą i p. Moniką Piękoś wybrała się na wycieczkę  do Bydgoszczy. W planie wycieczki:  Teatr Kameralny i wspaniały musical "Chłopcy z Placu Broni", spacer po Starym Mieście oraz Karmelowa Kraina Manufaktura Słodyczy, gdzie uczniowie dowiedzieli się jak wygląda produkcja słodyczy, a także sami wykonali lizaka.
Czytaj dalej
Aktualności

Wycieczka klas VII i VIII do Gdańska

7 czerwca uczniowie klas VII i VIII wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Celem wyjazdu było zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności, które upamiętnia rewolucję Solidarności oraz upadek komunizmu w Europie oraz Głównego Miasta - jak nazywają swoją Starówkę Gdańszczanie. Idealna na zwiedzanie pogoda, dobre humory i nieoceniona wiedza pani przewodnik sprawiła, że wycieczka była niezwykle udana. 
Czytaj dalej
Aktualności

Dzień Dobrych Uczynków

Z inicjatywy szkolnego wolontariatu, wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dniu Dobrych Uczynków. Wcześniej poszczególne klasy wylosowały zadania, do których musiały się solidnie przygotować.  Zwarci i gotowi do działania uczniowie przystąpili do swoich zadań. Jedni porządkowali teren wokół szkoły, inni sadzili kwiatki, niektóre z klas czytały bajki przedszkolakom, a VIII klasa zaprosiła sześciolatki na piknik. Wszyscy zaangażowani, z uśmiechem...
Czytaj dalej
Aktualności

Egzamin Ósmoklasisty

Od 14 do 16 maja uczniowie VIII klasy pisali Egzamin Ósmoklasisty. Egzamin ten jest obowiązkowy i każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę podstawową. Jego wyniki mają wpływ na późniejszą rekrutację do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.Nasi uczniowie w pełnym składzie przystąpili do egzaminu i mimo małego stresu, poradzili sobie z wszystkimi zadaniami na arkuszach egzaminacyjnych. Dokładne wyniki poznamy dopiero...
Czytaj dalej
Aktualności

Kółko historyczne – 20. Rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Dzień Europy

Z okazji 20.Rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz Dnia Europy uczniowie kółka historycznego utrwalili sobie wiedzę na temat integracji europejskiej po II wojnie światowej, poznali kraje członkowskie UE oraz instytucje europejskie i symbole UE. Była to również okazja do rozmowy na temat członkostwa Polski w Europie i UE.
Czytaj dalej
Aktualności

Spotkanie historyczne

Tuż przed Piknikiem Historycznym organizowanym przez Muzeum Ziemi Złotowskiej, uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na spotkanie edukacyjne, na którym przedstawiono obyczaje, kulturę, stroje, uzbrojenie oraz warunki życia w dawnych czasach. Dzięki prezentacji dzieci mogły nie tylko wyobrazić sobie jak żyło się w średniowieczu, ale także dowiedziały się, jakie atrakcje czekają na nie podczas III Złotowskiego Pikniku Historycznego. Podczas spotkania uczniowie...
Czytaj dalej
Aktualności

Kocham Cię Polsko

"Kocham Cię Polsko" - pod takim hasłem, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, odbył się Szkolny Konkurs Wiedzowy o Polsce dla klas IV-VIII. Trzyosobowe drużyny musiały się zmierzyć z pytaniami z wielu kategorii: mapa Polski, trudne słowa, przysłowia, sport, Wielcy Polacy, zabytki, muzyka oraz głuchy telefon.Najlepszą drużynę wystawiła klasa V i to ona wygrała turniej wiedzowy. Na drugim miejscu znalazły się klasy...
Czytaj dalej
Aktualności

Szkolny konkurs wiedzowy z okazji 30-lecia Zespołu Szkół Katolickich im. Św. Wojciecha w Złotowie

W związku z 30. urodzinami naszej szkoły, 18 kwietnia odbył się Szkolny konkurs wiedzowy z okazji 30-lecia Zespołu Szkół Katolickich im. Św. Wojciecha w Złotowie. W konkursie wystartowało 18 uczniów z klas IV-VIII. Uczestnicy musieli zmierzyć się z 27 pytaniami dotyczącymi m.in. historii szkoły, kadrą pedagogiczną czy organem prowadzącym szkołę. Były też pytania o nazwę pierwszego sklepiku szkolnego, gazetkę oraz...
Czytaj dalej
1 2 3