Przejdź do treści
vulcan

Aktualności

Aktualności

Szkolny konkurs wiedzowy z okazji 30-lecia Zespołu Szkół Katolickich im. Św. Wojciecha w Złotowie

W związku z 30. urodzinami naszej szkoły, 18 kwietnia odbył się Szkolny konkurs wiedzowy z okazji 30-lecia Zespołu Szkół Katolickich im. Św. Wojciecha w Złotowie. W konkursie wystartowało 18 uczniów z klas IV-VIII. Uczestnicy musieli zmierzyć się z 27 pytaniami dotyczącymi m.in. historii szkoły, kadrą pedagogiczną czy organem prowadzącym szkołę. Były też pytania o nazwę pierwszego sklepiku szkolnego, gazetkę oraz...
Czytaj dalej
Aktualności

Odwrócona lekcja historii w klasie V (cz.2)

"Odwrócona lekcja" to bardzo ciekawa metoda pracy na zajęciach, polegająca na odwróceniu ról - uczniowie pełnią funkcje nauczyciela. Wzbudza ona ciekawość, bo któż z nas choć raz nie bawił się w szkołę i nie chciał być nauczycielem ;).  Tym razem historię w klasie V poprowadzili Tosia i Nikodem. Na początku nowi nauczyciele przeprowadzili kartkówkę, którą musieli później sprawdzić. Następnie uczniowie...
Czytaj dalej
Aktualności

Pokaz iluzji

W związku z Dniem Wiosny, Samorząd Uczniowski zaprosił społeczność szkolną na pokaz iluzji w wykonaniu pana Łukasza Kupiniaka. Iluzjonista, który występował w 10 edycji popularnego programu "Mam Talent" oraz  zachwycał publiczność na wielu scenach - również międzynarodowych, zaprezentował szereg niesamowitych sztuczek, które wprawiły nas w zdumienie oraz niedowierzanie. Oklaski i nasze uśmiechnięte buzie były dowodem na to, że pełen niespodzianek pokaz...
Czytaj dalej
Aktualności

Dzień Wiosennego Kapelusza

W związku z Dniem Wiosny naszą szkołę opanowały wiosenne kapelusze. Do wspólnej zabawy zaprosił nas wszystkich Samorząd Uczniowski. Niezwykle kolorowe i wymyślne kapelusze i inne nakrycia głowy, wprowadziły nas w wiosenny nastrój i sprawiły, że na szkolnym korytarzu zrobiło się barwnie i wesoło.
Czytaj dalej
Aktualności

„Kobiety Złotowszczyzny” – lekcja muzealna kółka historycznego

W związku z obchodzonym 8 marca Dniem Kobiet, uczestnicy kółka historycznego udali się do Spichlerza Złotowskiego na lekcję muzealną pt. "Kobiety Złotowszczyzny". Dzieci poznały sylwetki kobiet związanych z oświatą, kulturą, sztuką, opieką społeczną, a nawet wielkie patriotki walczące o wolność Ojczyzny. Prezentacja przygotowana przez Muzeum Ziemi Złotowskiej obejmowała kobiety z minionych epok, ale również działaczki współczesne. Lekcja muzealna pt. "Kobiety...
Czytaj dalej
Aktualności

Spotkanie autorskie z Markiem Michalakiem

Uczniowie klasy VII i VIII korzystając z zaproszenia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Złotowie, wzięli udział w spotkaniu autorskim z Panem Markiem Michalakiem - pedagogiem, wychowawcą, działaczem społecznym na rzecz dzieci, autorem książek o prawach dziecka, Rzecznikiem Praw Dziecka w latach 2008-2018, Kawalerem Orderu Uśmiechu.Tematem spotkania były szeroko rozumiane prawa dziecka. Pan Marek Michalak przypomniał dzieciom i  młodzieży jakie prawa im...
Czytaj dalej
Aktualności

„Pociąg do pociągu. Kolej na Krajnie”

Na wystawę o kolei na Krajnie czekaliśmy z utęsknieniem. Wszyscy bowiem znamy budynek dworca PKP, ale wielu z nas zastanawiało się, jak wyglądał on wcześniej? Jak wyglądały inne dworce w okolicy? Ile pociągów dawniej przejeżdżało przez Złotów? Czy przez nasze miasto przejechał ktoś bardzo ważny?  Na te oraz wiele innych pytań odpowiadali uczniom klas IV-VIII złotowscy muzealnicy. Dzięki nim oraz...
Czytaj dalej
Aktualności

Dzień Kobiet

8 marca chwilę po siódmej rano, Julian i Antek z Samorządu Uczniowskiego witali wszystkie panie, składając życzenia z okazji Dnia Kobiet. Począwszy od dziewczynek z maluszków z przedszkola, poprzez uczennice naszej szkoły, panie nauczycielki oraz panie z administracji i obsługi, po wszystkie mamy, ciocie i babcie - wszystkie kobiety otrzymały słodki upominek wraz z życzeniami.
Czytaj dalej
Aktualności

Odwrócona lekcja historii w klasie V

Do niecodziennej lekcji historii, doszło niedawno w klasie V, kiedy to uczniowie zamienili się rolami z panią Magdą i to oni poprowadzili lekcję. Jako pierwsi na ochotnika zgłosili się Kacper, Adam oraz Ignacy. Na początku nowi nauczyciele przeprowadzili kartkówkę, którą musieli po lekcji sprawdzić. Osobną wersję z nieco trudniejszymi pytaniami otrzymała pani Magda ;). Chłopcy przygotowali temat o Bolesławie Krzywoustym....
Czytaj dalej
Aktualności

Walentynki

Etiudą Dmitrija Kabalewskiego oraz "Hymnem o miłości" w wykonaniu Juliana z klasy IV oraz Zuzanny z VIII rozpoczęliśmy piękny koncert walentynkowy przygotowany przez Samorząd Uczniowski.Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć takie utwory jak: "Nic dwa razy" Sanah w wykonaniu Leny, Emilii, Doroty oraz Oliwii z klasy IV, piosenkę "Kamień z napisem love" zespołu Enej - klasa V, "Fiołkowe pole" Sobla w wykonaniu...
Czytaj dalej
1 2