^Powrót

 

710 nnabor szkolny


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

    Samorząd Uczniowski każdego roku pamięta o Dniu Edukacji Narodowej. W tym roku szkolnym z okazji tego zacnego święta przygotował dwa konkursy: plastyczny, w którym zadaniem uczniów było narysowanie swojego ulubionego nauczyciela oraz quiz wiedzowy o nauczycielach i pracownikach szkoły.
W konkursie plastycznym zwyciężyła Anastazja Pałuczak, która narysowała portret pani Justyny Sowy. Miejsce II zajął Cyprian Hryńczuk i portret pani Lilianny Jaworskiej, a miejsce III otrzymała Zuzanna Kulasek za portret pani Magdy Stachyry. Wśród wyróżnionych prac znalazły się również rysunki Zuzanny Zdrenki (Pani Aurelia Misztal), Amelii Woźniak i Mai Rońskiej (obie uczennice narysowały panią Magdę Stachyrę), Róży Jarząbek (pani Aldona Chamarczuk), Zuzanny Szałowicz (pani Alina Żeromska-Borkowska), Zuzanny Brzezińskiej (pani Dorota Lipińska) oraz klasy VII, która narysowała portret pani Anny Graj-Śligi.
Drugi konkurs miał charakter quizu, w którym reprezentacje poszczególnych klas musiały odpowiedzieć na bardzo ciekawe i zaskakujące wręcz pytania, np. która z nauczycielek naszej szkoły posiada czarny pas aikido, kto z pracowników ZSK morsuje, a kto posiada uprawnienia przewodnika turystycznego? Najlepiej ze wszystkimi pytaniami poradziła sobie reprezentacja klasy VIII. Dodatkowe punkty można było uzyskać za przebranie się za swojego wychowawcę. W tej konkurencji bezapelacyjnie wygrały klasy IV, VII i VIII.
Wszystkim uczniom dziękujemy za super zabawę, a nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji DEN życzymy wszystkiego co najlepsze :).

 

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego uczniowie klasy IV i V wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Biskupina i Wenecji. W Biskupinie dzieci wzięły udział w XXVI Festynie Archeologicznym, gdzie mogły zobaczyć jak dawniej wyglądała praca i życie codzienne ludzi. Następnie kolejką wąskotorową udały się do Muzeum Kolei w Wenecji. Tam w towarzystwie niezwykle barwnych opowieści pana przewodnika zobaczyły jak dawniej wyglądały kolejki i dworzec kolejowy oraz na czym polegała praca dróżnika i innych pracowników kolei.
Przyjemna pogoda oraz moc atrakcji sprawiły, że wycieczka okazała się niezwykle udana.

6310 n

Nieodłącznym elementem szkolnej społeczności jest Samorząd Uczniowski. To on organizuje życie "rozrywkowe" naszej szkoły, pamięta o wszystkich ważnych świętach i uroczystościach. W tym roku szkolnym skład SU tworzą:  Anastazja Pałuczak - przewodnicząca szkoły, Fabian Fedtke - zastępca, oraz członkowie - Leon Kozłowski, Agata Czyż, Róża Jarząbek, Lena Spychalla, Zuzanna Kulasek, Anna Jędrzejczyk, Kaja Kępińska oraz Amelia Szlendak. Opiekunem SU jest pani Magda Stachyra

19 października uczniowie klasy 2 i 3 wybrali się na wycieczkę autokarową do Lokalnego Centrum Nauki "Metalowe Inspiracje" w Wałczu
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach lego i warsztatach chemicznych oraz zwiedzili Centrum. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem laboratorium OZE, w którym można w łatwy sposób dowiedzieć się w jaki sposób pozyskujemy energię ze źródeł odnawialnych. Większość chłopców nie może się doczekać kiedy skończy 12 lat, żeby móc skorzystać z symulatorów jazdy. Wycieczka należy do bardzo udanych

Dnia 14 października 2021r. odbyło się Pasowanie na Ucznia dla klasy 1 połączone z występami uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości byli - Pani Dyrektor Danuta Łoboda, Pani Wicedyrektor Anna Minor-Czyż, Pani Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Pani Dorota Sobiegraj, Ksiądz Proboszcz Parafii pw. WNMP Kazimierz Świderski oraz przedstawiciele Grona Pedagogicznego. Po uroczystym Pasowaniu uczniowie klasy 1 zaprezentowali program artystyczny . Uczniowie klasy 2 zaśpiewali piosenkę dla pierwszaków, a uczniowie klasy 3 przygotowali upominki dla gości. Następnie klasy 4, 5 i 7 zaprezentowały montaż słowno-muzyczny. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i uświetnienie tej uroczystości.

Nauka programowania weszła do podstawy nauczania dzieci klas I-III we wszystkich szkołach w Polsce, także i nasi uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania.

Podczas nauki programowania uczniowie:

- Kreatywne podchodzą do rozwiązywania problemów

- Rozwijają poczucie sprawczości

- Pozwalają na logiczne myślenie

- Uczą konsekwencji i wytrwałości

- Uczą myślenie twórczego

 

 

  

-->