^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

Tegoroczna oferta feryjna Zespołu Szkół Katolickich im. św. Wojciecha w Złotowie z pewnością zadowoliła wszystkich jej uczestników: od fanów sportu i tańca, miłośników przyrody, zabytków Złotowa, zagadek matematycznych poprzez wielbicieli gotowania, robótek ręcznych i ekologii aż do tych, którzy interesują się teatrem.
Ferie rozpoczęły się na harcach w Aquaparku w Pile. Pełen wrażeń wypad na basen, dostarczył niezapomnianych emocji zarówno dzieciom jak i opiekunom.

Czytaj więcej: Ferie w ZSK

Uczniowie klasy V, na ostatnich kilku godzinach wychowawczych rozmawiali na temat zdrowego stylu życia. Zajęcia poświęcone były przede wszystkim używkom i ich negatywnym wpływie na nasze życie oraz aktywnym i zdrowym formom spędzania wolnego czasu. Podsumowaniem zajęć było przygotowanie przez uczniów zdrowych i smacznych kanapek oraz sałatek.

 Autor: p. Magda Stachyra

Czytaj więcej: Godzina wychowawcza klasy V

9 lutego w klasie I odbył się konkurs pięknego czytania. Uczniowie przygotowali się do niego solennie. Poziom współzawodnictwa był wyrównany. Do werdyktu jury przyczyniły się także opinie samych uczestników konkursu. I tak jednogłośnie I miejsce zajęła Amelka Woźniak, II Agatka Czyż, III – Zuzia Brzezińska. Wyróżnienia otrzymali: Kuba Brzeziński, Dominik Sobieszczyk, Filip Olejniczak, Mateusz Skrzydlak, Wioletka Węgierska oraz Majka Rońska. Nagrody ucieszyły zwycięzców, a także wszystkich uczestników, gdyż nikogo nie ominął atrakcyjny prezent. W radosnej atmosferze pierwszaki zakończyły konkurs słodkim co nieco. Czytanie daje moc! ;)
 
tekst: p. Aurelia Misztal

6 lutego w Zespole Szkół Katolickich im. Św. Wojciecha w Złotowie odbyło się uroczyste podsumowanie I półrocza. Pani dyrektor Danuta Łoboda przedstawiła uczniom dane statystyczne, dotyczące wyników w nauce, a także ocen z zachowania. Wszystkim uczniom pogratulowała osiągniętych wyników i życzyła dalszych sukcesów. Następnie, najpilniejszym uczniom wręczyła pamiątkowe dyplomy.
Uroczystość uświetnił występ uczniów klasy I i II, którzy przygotowali wesołe przedstawienie o Czerwonym Kapturku i krótki występ muzyczny z wykorzystaniem Bum Bum Rurek.

Czytaj więcej: Podsumowanie I półrocza

"Spacerkiem po muzeum" - pod takim hasłem, odbyła się lekcja muzealna w Muzeum Okręgowym w Pile, w której udział wzięli uczniowie klasy IV.
Nie było to jednak takie "zwykłe" spacerowanie, bowiem na uczniów czekały liczne zadania i zagadki, które musieli rozwiązać, zwiedzając poszczególne sale muzealne. Zadania te, które polegały m.in. na odszyfrowaniu pewnych informacji, odnajdywaniu ukrytych obiektów czy tworzeniu mapy, okazały się dla "czwartaczków" niezbyt trudne. Jednak najważniejsze było to, że niezwykle urozmaiciły one zwiedzanie muzeum.

Czytaj więcej: Spacerkiem po muzeum

11 lutego obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego,  ustanowił go Jan Paweł II dnia 13 maja 1992 r. Uczniowie klas 1- 3 Katolickiej Szkoły Podstawowej w Złotowie pamiętają o chorych nie tylko z hospicjum czy Zabajki, ale przede wszystkim o chorych, samotnych którzy z wielką radością czekają raz w miesiącu na odwiedziny kapłanów. W tym roku uczniowie obdarowali ponad 200 chorym własnoręcznie robione kartki z życzeniami Wiary, Nadziei, Miłości, a przede wszystkim zdrowia.

Autor: p. Jola Wiśniewska

Czytaj więcej: Światowy Dzień Chorego

 

 

  

-->