^Powrót

 

710 nnabor szkolny


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

279686952 2138881979604741 4926980413116216326 n

5 maja Szkoła Podstawowa nr 2 w Złotowie zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla uczniów klas I-III pt. "Wiosna wokół nas ".
W kategorii klas 2
1 miejsce zdobyła Aleksandra Macios
2 miejsce zdobyła Antonina Zięba
a w kategorii klas 3
3 miejsce zdobyła Antonina Igman
Pięknie zaprezentowali się również Wanda Kucharczyk, Marek Bednarz, Szymon Drzewiecki

W piątek 6 maja w Zespole Szkół Ekonomicznych w Złotowie odbyło się podsumowanie rejonowego konkursu Totus Tuus. Hasłem tegorocznej edycji były słowa papieża Polaka skierowane w 1999r. do polskiej młodzieży zgromadzonej na lednickich polach: „Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb”. Uczennica Oliwia Drzewiecka zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!

Czytaj więcej: Konkursy plastyczne

278808143 2129723443853928 7917531035482108456 n (1)

Kaligrafia to umiejętność pięknego, estetycznego i starannego ręcznego pisania. Ma na celu doskonalenie pisma ręcznego, a przy okazji kształtowanie charakteru i cierpliwości.
Dnia 21 kwietnia zorganizowany został w naszej szkole konkurs kaligraficzny dla uczniów klas 1- 3. Zadanie uczestników konkursu polegało na starannym, bezbłędnym przepisaniu hymnu naszej szkoły. Podczas oceny uwzględniono m.in.: właściwe łączenie liter, ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, prawidłowe rozmieszczenie tekstu.
Wybór Mistrza Kaligrafii by bardzo trudny, dlatego jury postanowiło wybrać:
Mistrz Kaligrafii kl. 1 – Marcel Strękowski
Mistrz Kaligrafii kl. 2 – Antonina Zięba
Mistrz Kaligrafii kl. 3 – Nikodem Stępień

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej: Międzyklasowy Konkurs Pięknego Pisania

277763276 2114233052069634 6155665512971720361 nW dniach 06-08.04.2022 r odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Tematem przewodnim była Msza Święta.

Czym są rekolekcje? – najprościej można powiedzieć, że rekolekcje to sposób poszukiwania Boga przez doświadczenia i formy spotkania inne niż te, z którymi mamy do czynienia na co dzień.

Trzy dni rekolekcji wypełnione były modlitwą, śpiewem, konferencją, którą poprowadził ks. dk. Jan MSF, rozmowami, zadaniami. Największą jednak radością był udział we Mszy Świętej, którą staraliśmy się przeżyć dojrzale, ofiarowując w darze nasze intencje, trudy dnia codziennego.

Dziękujemy również ks. Aleksowi MSF oraz p. Dorocie za przygotowanie rekolekcji, a ks. diakonowi za wszystkie konferencje.

 

Czytaj więcej: Rekolekcje wielkopostne

img 4268

Wolontariat Zespołu Szkół Katolickich zorganizował dwie akcje, którego celem była Pomoc Ukrainie.
„Daj piątaka za słodziaka” – akcja pieczenia ciasteczek cieszyła się ogromnym powodzeniem dlatego też została przeprowadzona dwa razy. Dzięki ogromnemu sercu i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej zebraliśmy 3703, 66 zł. Cały dochód przeznaczyliśmy na pomoc dla uchodźców.
Zaprosiliśmy mieszkańców miasta do udział w akcji #Plecaczek pomoc dzieciom z Ukrainy.
Zebraliśmy 89 plecaczków, które zostały przekazane do Inkubator Kultury - Pireus w Poznaniu.. Dzięki takiemu plecaczkowi z prezentami na buziach maluchów zawsze pojawia się uśmiech, a to daje nadzieję i siłę w tym ciężkim dla nich czasie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serce, za pomoc, życzliwość.
Obiecujemy, że takie akcje często będziemy powtarzać.
Opiekunem wolontariatu jest pani Jola Wiśniewska.

Czytaj więcej: Pomoc dla Ukrainy

img 4001

Kodowanie to bojowe jest zadanie – to innowacyjny program naszej szkoły kierowany do uczniów klas 1- 3, który realizowany jest już od 6 lat, ale co roku modyfikowany i dostosowywany do umiejętności uczniów.

Programowanie to nic innego jak ciekawe zajęcie. To ciągłe rozwiązywanie zagadek i problemów w kreatywny sposób. Programowanie jako zajęcie wymaga pewnych umiejętności, uczy  wyrażania własnych myśli – żeby coś zadziałało, uczeń musi dokładnie napisać, na czym mu zależy. Klasa 3 doskonale daje sobie radę z ozobotem i photonem, przygotowuje własne trasy programuje, i pobudza wyobraźnię.

Nauka programowania daje dobry start w przyszłość.

Czytaj więcej: Kodowanie to bojowe jest zadanie

img 20211216 094927

Lokalne Centrum Nauki Metalowe inspiracje w Wałczu to miejsce niezwykle atrakcyjne dla dzieci i młodzieży, gdyż świat nauki łączy się tam z nowoczesnymi technologiami. Przekonać się mogli o tym uczniowie klasy VI i VII, którzy wzięli udział w warsztatach chemicznych w specjalistycznym laboratorium fizykochemicznym, w którym przeprowadzali eksperymenty i doświadczenia. Następnie w Pracowni Klocków LEGO uczniowie zaprojektowali, skonstruowali i zaprogramowali roboty, które wzięły udział w specjalnym wyścigu. Na końcu wszyscy udali się do Pracowni Symulatorów i spróbowali jazdy symulatorem auta wyścigowego. Emocje sięgały zenitu. Atrakcje i udział w Metalowych inspiracjach okazały się niesamowitą przygodą.

 

Czytaj więcej: Metalowe inspiracje

 

 

  

-->