^Powrót

 


 

bezpieczny powrot do szkoly - uczniowie       bezpieczny powrot do szkoly - rodzice


 

 

                  uonet     

Świetlica szkolna to ulubione miejsce zabaw naszych pierwszaczków i nie tylko. To właśnie na niej można zjeść z panią śniadanie, pobawić się z rówieśnikami w sali lub na dworze i po prostu miło spędzić czas, nie myśląc nawet o nadchodzących lekcjach ;).

CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania w tym roku odbył się w dniach 6-21 października 2018 roku. Ministerstwo Cyfryzacji od lat wspiera tę inicjatywę, która ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne.  Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.
Zespół Szkół Katolickich włączył się już po raz kolejny w tą akcję otrzymując certyfikat. Przez cały tydzień uczniowie klas 1 – 5 mieli możliwość m.in. programować z ozobotem, Robotem Finch wraz z Miejską Biblioteką Publiczną, czy też wraz z zaproszonym informatykiem - programistą zaprogramować prostą grę. Nauka w parze z dobrą zabawą zawsze się sprawdza i przynosi ogromne sukcesy.

BohaterON – włącz historię! - to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek. Projekt ma edukować młode pokolenia Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Wiemy, jak wiele radości przyniosły Powstańcom pocztówki i listy wysłane w poprzednich edycjach akcji, dlatego też społeczność szkolna Zespołu Szkół Katolickich w Złotowie również włączyła się do tej akcji. Każdy uczeń miał niepowtarzalną okazję wyrazić swoje podziękowanie za ofiarność i przelaną krew za Ojczyznę.

Od września 2018r. uczniowie klasy 3 biorą udział w programie TECHNOLOGIE Z KLASĄ objętym honorowym patronatem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ. Organizatorem programu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci.

Biorąc udział w programie uczniowie:

·       - rozwijają umiejętność rozumowania, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych (przy wykorzystaniu środowiska Scratch , ozobot),

·       - będą kształcić umiejętność logicznego myślenia, precyzyjnego prezentowania myśli i pomysłów,

·       - będą świadome przestrzegania praw i zasad bezpieczeństwa w sieci,

·       - zaspokoją naturalną ciekawość poznawczą.

Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książkę pod tytułem "The Dot”, której bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Vashti. Dziewczynka, dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki, uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta zainspirowała nauczycieli, bo przecież w każdym z nas tkwią talenty i tak w 2008 roku powstał Międzynarodowy Dzień Kropki.

Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent.

17 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję pokazać swoje talenty malując kamienie, które zostaną umieszczone przy wejściu do budynku.

Zdjęcia Wanda Bihun www.złotów.naszemiasto.pl

Nowy rok szkolny, przywitał nas piękną słoneczną pogodą. Pani Dyrektor Danuta Łoboda, podczas inauguracji roku szkolnego powitała całą społeczność szkolną oraz  gości m.in., Alicję Andrzejewską prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz ks. Radosława Deręgowskiego nowego opiekuna duchowego naszej szkoły. Życzyła by nowy rok szkolny był czasem zdobywania wiedzy i umiejętności, by uczniowie rozwijali w szkole talenty. Ten rok szkolny będzie szczególny, gdyż w kwietniu nasza szkoła obchodzić będzie 25 - lecie.

Ks. Radek podczas uroczystej mszy św. 4 września poświecił plecaki uczniom klasy pierwszej.

 

 

  

-->